Bir kripto para yatırma platformu olan Freeway, piyasa dalgalanmalarını gerekçe göstererek bazı hizmetlerini geçici olarak durdurdu. Freeway, işini ayakta tutmak amacıyla platformunda satın alma ve çekme hizmetlerini durdurdu. Şirket, operasyonlarını kripto varlıklarının değişken doğasına karşı daha dirençli hale getirebilecek yeni stratejiler hazırlamak için çalışıyor. Son aylarda, kripto piyasası kazançlardan daha fazla kayıp gördü. Eylül ayı civarında, küresel kripto pazarının toplam değerlemesi trilyon dolarlık işaretinin altına düştü. 24 Ekim Pazartesi itibariyle, kripto piyasa değeri 931 milyar dolar (kabaca 76.97.634 rupi) seviyesinde bulunuyor.

Şu an için Freeway, Supercharger özelliğini de donduruyor. Web sitesine göre, Freeway’in ‘Superchargers’ ürünü, yıllık yüzde 43’e varan getiri ödülleri sağlayabilir. Bundan yararlanmak için, kullanıcıların Freeway’in iadeler için kaldıraçlı olan düzenlenmiş aracılık hesaplarına yerleştirdiği itibari para ve/veya kripto para birimleri yatırması gerekir.

Freeway, hafta sonu Twitter’da gelişmeyle ilgili resmi bir duyuru yayınladı.

“Hepinizin bildiği gibi, son zamanlarda döviz ve kripto para piyasalarında benzeri görülmemiş bir oynaklık yaşandı. Freeway bu nedenle, Freeway ekosisteminin uzun vadeli sürdürülebilirliğini ve karlılığını sağlayan gelecekteki piyasa dalgalanmalarına ve oynaklığına maruz kalmayı yönetmek için varlık tabanını çeşitlendirmeye karar verdi.

Platform, durdurulan hizmetlerini yeniden başlatmaya hazır olduğunda kullanıcıları bilgilendirecek.

Bu arada, Freeway tokeni (FWT) son 24 saatte yüzde 75’in üzerinde bir düşüşe tanık oldu. Coingecko gösterir.

Freeway, kripto pazarındaki yavaşlamayı aşmak için bu tür önlemlere başvuran tek kripto platformu değil.

Birkaç kripto firması bu yıl benzer zorlu durumlarla karşı karşıya kaldı. Kripto sektöründeki yatırımcılar, durgunluk benzeri ekonomik iklim ve düşük risk iştahı nedeniyle çekildi.

Kripto borç verenler Celsius Network, BlockFi, Vauld ve Voyager, kripto piyasası oynaklığı arasında para çekme işlemlerini duraklatmaktan iflas ilan etmeye giden platformlar arasında yer alıyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

genel-8