Minecraft dış görünümleri, bazı oyuncuların düşünmediği bir şey olabilir, ancak bu sandbox oyununda kendi kişiliğinizi özel olanlarla göstermenin pek çok yolu olduğundan, birçok oyuncu için heyecan verici bir şey olabilir. Özel Minecraft kaplamalarının bu kadar önemli olmasının nedeni, en azından kısmen, varsayılan seçeneklerin uzun süredir eksik olması, ancak bu nihayet değişiyor.

İlk ve en iyi Minecraft kaplaması, hepimizin bildiği ve sevdiği Steve’di, ama o, dürüst olalım, klasik görünümlü bir video oyunu kahramanı. Alex daha sonra Ağustos 2014’te oyuna daha kadınsı bir seçenek olarak geldi, ancak o zamandan beri yeni kimse olmadı. Minecraft’ta yeni kaplamalar yapma ve kaplamaların nasıl değiştirileceğini bilme yeteneği, iki vanilya seçeneğini dengelemeye yardımcı olsa da, kapsayıcılık çığlık atmaz.

Neyse ki Minecraft Live 2022’nin bir parçası olarak, artık oyunda bulunan yepyeni Minecraft varsayılan görünümlerine ilk bakışımızı aldık. Yeni kostümler Noor, Sunny, Ari, Zuri, Makena, Kai ve Efe. Bu, Steve ve Alex de dahil olmak üzere, artık aralarından seçim yapabileceğiniz dokuz varsayılan Minecraft görünümü olduğu ve insanlarda birkaç gerçek yaşam varyasyonunu daha kapsadığı anlamına gelir.

İnternetin bazı bölümleri bunu hiç umursamayacak olsa da Minecraft’ın oyunu oynayan insanları daha iyi yansıtmak için bu yeni seçeneklere sahip olduğunu görmek harika. Kendinizi bir video oyununda temsil edildiğini görmek, Birleşik Krallık ve ABD’deki çoğumuzun doğal kabul ettiği bir şeydir ve ne kadar fazla seçenek varsa, o kadar çok insan kendileri gibi oynamaktan zevk alabilir. Yaratıcılığın ve ifadenin önemli olduğu bir oyunda, bu yeni seçenekler işleri biraz daha düzeltmeye yardımcı oluyor.

Yeni Minecraft cildinizi korumak istiyorsanız Minecraft kalkanları hakkında her şeyi öğrendiğinizden emin olun. Ayrıca havalı bir Minecraft banner’ı ile dünyaya daha fazlasını eklemeye yardımcı olabilirsiniz. Tüm bunlar bittiğinde, en iyi Minecraft yapılarına bir göz atın ve yaşayacakları bir yer bulabilecek misiniz bir bakın.oyun-2