Yazar Damon Lindelof’un senaryoyu birlikte yazdığı yeni bir Star Wars filminin geliştirilmekte olduğu bildiriliyor. Son Tarih’e göre Lucasfilm, boru hattında yeni bir Star Wars projesine sahip ve Bayan Marvel’in Yönetmen olarak Sharmeen Obaid-Chinoy. Proje hala erken aşamalarında ve şu anda Lindelof’un senaryoda kiminle ortak olduğu konusunda herhangi bir bilgi paylaşmıyor. Bu film, Marvel Studios başkanı Kevin Feige ve Taika Waititi tarafından yönetilen diğer Star Wars uzun metrajlı filmlerinden ayrı.

Daha önce de belirtildiği gibi, Obaid-Chinoy zaten Disney ile ilişkili ve dizinin iki bölümünü yönetiyor. Bayan Marvel 2012 yapımı Saving Face belgeseli ve ardından 2016 yapımı A Girl in the River: The Price of Forgiveness sayesinde Akademi Ödülü’nü kazanan Pakistan doğumlu ilk film yapımcısı olarak öne çıktı. Ayrıca, Will Smith’in başrolde oynadığı bilimkurgu romanı Brilliance’ın Paramount Pictures uyarlamasında yer alıyor.

Bu arada, ortak yazar Lindelof, HBO’nun 2019 sınırlı serisindeki çalışmaları için en iyi şekilde kabul ediliyor. bekçi ve ABC’nin Lost’u, her ikisi için de Primetime Emmy Ödüllerini aldı. Uzun metrajlı bölümünde Ridley Scott’ın Prometheus, Star Trek Into Darkness ve World War Z için kredi yazıları paylaşıyor.

2019’un Yıldız Savaşları: Skywalker’ın Yükselişi, Lucasfilm’in sinema salonlarını süsleyen son filmiydi ve ardından odağı Disney+ üzerinden TV projelerine kaydırdı. Arsa detayları gizli tutulurken, Son tarih Özellikle bu yeni Star Wars filminin şu anda stüdyoda geliştirilmekte olan tüm filmler arasında “en fazla ivmeye” sahip olduğunu belirtiyor. Franchise için beyaz perde geleceği 2019’dan beri bir değişim halindeydi ve daha yakın zamanda Patty Jenkins’in spin-off filmi Rogue Squadron Disney’in üretim programından çıkarıldı. Filmin Aralık 2023’te vizyona girmesi planlanıyordu, ancak şimdi arka brülörde oturuyor.

Diğer projeler arasında adı geçen Feige tarafından üretilen bir film yer alıyor. Loki’nin Michael Waldron katip olarak görev yapıyor. Sonuncusu, 1 Mayıs 2026’da vizyona girecek olan ve şu anda ertelenen Avengers: Secret Wars’ı yazmak için kısa süre önce işe alındı. Zaten Mandalorian’da yönetmenlik deneyimi olan film yapımcısı Taika Waititi’nin çalışmalarında başka bir Star Wars özelliği daha var.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8