Akıllı kilit başlatma Seviyesi, kilidinin yeni bir sürümüne sahiptir ve bu, kutudan çıkan Apple Ana Anahtarını içerir. Yeni Seviye Kilidi+ diğer her yönden selefi Level Lock Touch ile neredeyse aynı – ancak Home Key’in eklenmesi zaten süper güçlü bir ürünü alıyor ve onu Apple akıllı ev meraklıları için olmazsa olmaz hale getiriyor.

Temel bilgiler

Level Lock+, standart bir sürgüden sıradan bir gözlemciye farklı görünmeyen kompakt bir pakette mevcut kilidinizin tamamen yerini alır. Öne çıkan özelliği, piyasada bu iddiada bulunabilecek çok az sayıda kilidin parçası olmasını sağlayan Apple Ana Anahtar desteğidir ve şimdilik yalnızca ABD’deki Apple Mağazalarında satılmaktadır. Level Lock+ aynı zamanda Level’ın mobil uygulaması aracılığıyla kilit açmayı ve kilidin metalini kullanan kapasitif sensörler aracılığıyla dokunmayı ve ayrıca yakınlık tabanlı otomatik kilitleme ve kilit açma seçeneklerini destekler.

Level’ın uygulaması aynı zamanda Level Lock+’ınıza geçici mobil veya fiziksel anahtar kartı erişimi sağlamanıza da olanak tanır; bu, evde tatil kiralama gibi durumlar için kullanışlıdır ve temizlikçilere veya evcil hayvan bakıcılarına erişim sağlar. Tüm bunlar, 329 $ fiyat etiketi ile hem Satin Nikel hem de Mat Siyah renk gruplarında geleneksel temel anahtarlı sürgüden ayırt edilemez bir pakette. Kilidin kendisi, vidalı bir kapak aracılığıyla sürgüye yüklediğiniz tek bir CR2 lityum pil ile çalışır.

Tasarım

Apple Home Key ile Level Lock+

Resim Kredisi: Darrell Etherington

Level Lock+’ın temel tasarım özelliği, diğer akıllı kilitler gibi görünmemesidir – hantal çerçeve veya yerleşik tuş takımı yoktur (gerçi ihtiyacınız olan bir şeyse, ayrı bir özel tuş takımı aksesuarı satın alabilirsiniz). Sürgü kapağının üzerine kazınmış olanı yapamazsanız, Seviye Kilidi+ üzerinde bir logo bile yoktur. Temelde kilitle ilgili her şey ‘burada görülecek bir şey yok’ veya en fazla ‘zevkle sade’ diyor.

Aynı zamanda hala anahtarlı bir kilit, böylece ihtiyacınız olduğunda giriş yapmak ve kapıyı kilitlemek için birlikte verilen eski okul anahtarlarını kullanabilirsiniz ve iç tarafa bakan tarafta klasik bir çevirme kürek var. Ama benim için bu kilidin zekasının reklamını yapmaması en çok satan özelliklerinden biri.

Özellikler ve Performans

Level’ın mevcut Lock Touch’ı zaten favori bir akıllı ev aksesuarımdı, ancak uzun süreli kullanımdaki tek şikayetim, dokunmatik özelliklerin güvenilirlik açısından biraz tutarsız olmasıydı. Bazen, evime döndüğümde dokunuşu tanımıyor ve kilidi açmıyordu. Bu, benim için hiçbir zaman bir anlaşma bozucu olmayacak kadar nadirdi, özellikle de yedek Bluetooth ve wifi bağlantısı, hiçbir zaman giriş sağlayamayacağım anlamına geliyordu.

Apple’ın Ana Anahtarı, bunu tamamen şimdiye kadar her seferinde çalışan bir giriş aracıyla çözüyor ve bu, en azından daha kolay olmasa da, kilidi açmak için dokunarak kullanmakla aynı görünüyor. Hangi elin dolu olduğuna veya köpeğimin tasmasını tuttuğuna bağlı olarak, Apple Watch’ımı veya iPhone’umu birbirinin yerine kullanırım ve NFC bağlantısı, dokunmatik kilitleme veya kilit açmanın etkinleştirilmesinde olduğu gibi herhangi bir ön koşul gerekmeksizin hem kilitlemek hem de kilidi açmak için kusursuz bir şekilde çalışır (yapmanız gerekir). bir coğrafi sınır bölgesinden ayrıldı ve düzgün çalışması için geri döndü).

Apple Home Key ile Level Lock+

Resim Kredisi: Darrell Etherington

Level’s Lock+, bunları etkinleştirmek istemeniz durumunda yine de dokunarak kilitle ve kilit aç özelliği sunar ve Ana Sayfa Tuşu ile aynı anda çalışabilirler. Otomatik kilit açma ve kilitleme özellikleri de istediğiniz kullanıma bağlı olarak harikadır ve misafir erişimi sağlamak, çeşitli kullanımlar için kullanışlı olan müthiş bir özelliktir. Ancak Ev Anahtarı, Seviye Kilidini son derece sağlam bir akıllı ev aygıtından, birkaç tuhaflığa katlanmak istiyorsanız buna değecek, iPhone’u olan herkese kesinlikle tavsiye edebileceğim bir şeye dönüştüren şeydir. akıllı kilit için pazar.

Çözüm

Yukarıda kısaca bahsettim, ancak Apple, WWDC 2021’de bu özelliği tanıttığından ve ardından iOS 15’te Home Key’i sunduğundan beri Home Key özellikli kilitler için pazar kasvetli derecede küçük kaldı. Eğer bulabilirseniz Schlage Encode Plus var ve Aqara A100, devasa ve aynı zamanda bulunması zor. Bu, Level Lock+’ı mükemmel bir konuma getiriyor, çünkü sadece Apple üzerinden sipariş vermekle kalmıyor (bu yazı itibariyle 4-6 haftalık nakliye süresine sahip olsa da), aynı zamanda baştan sona harika bir ürün.genel-24