Bu öğleden sonra burada bir personel toplantısında Sınır, birkaç kişi kumaş kaplı teknolojilerini temiz tutma sorunu hakkında şikayet etmeye başladı. Bunun kesinlikle bir çözüm arayışında bir sorun olduğu ortaya çıktı.

Örneğin, bir Apple HomePod Minia Google Asistan konuşmacısıveya mutfağınızdaki bir Amazon Echo, cihaz çok hızlı bir şekilde kırıntı ve yağ toplamaya başlayacak. Kumaşın çekeceği evcil hayvan tüylerinden veya dört yaşındaki kirli küçük eller tarafından odadan odaya taşındıktan sonra nasıl görüneceğinden bahsetmiyorum bile.

Peki onları nasıl temiz tutacaksınız?

Bunu çeşitli kaynaklarda araştırdım ve çoğu kabul etti: Kumaş kaplı teknolojinizin yüzeyini makul ölçüde temiz tutmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Ancak seçenekleriniz sınırlı.

Kumaşla kaplı teknolojinizden kurtulmak için yapabileceğiniz şeylerden bazıları burada.

Dördüncü nesil Echo Dot bir masada oturuyor.

İskeletlerin korkutucu olduğunu düşünüyorsanız, Echo Dot’unuza ne kadar toz yapıştığını kontrol edene kadar bekleyin.
Resim: Dan Seifert / The Verge

Hoparlörünüz veya kumaş kaplı başka bir cihazınız evcil hayvan kılı, toz veya diğer rahatsız edici kir türlerini çekiyorsa, deneyebileceğiniz birkaç şey vardır.

Bir uyarı notu: bu olumsuzluk Bir hoparlörden veya başka bir cihazdan kırıntıları veya diğer kirleri çıkarmak için bir kutu basınçlı hava kullanılması önerilir – bu havanın basıncı kırılgan parçalara zarar verebilir.

Ve herkes hemfikir: cihazınızı çalışır durumda tutmak istiyorsanız, alkole batırılmış bir bez kullanmayın, cam temizleyicisi sıkmayın veya aslında su (veya Amazon’un alkol dokunuşu) dışında herhangi bir şey kullanmayın. bezini ıslat. Ve eğer bu lekeden çıkmazsa – belki de HomePod, Echo veya Nest hoparlörünüzün o kısmını kimsenin göremeyeceği duvara çevirmeniz gerekecek.genel-2