Netflix’in Death Note serisinin yazarını bulduğu bildirildi. Deadline’a göre, Duffer Brothers’ın popüler Japon manga ve animesinin canlı aksiyon uyarlaması Halia Abdel-Meguid tarafından yazılacak ve yönetici yapımcılığı üstlenecek. Yeni yapım afişleri Upside Down Pictures altında, yönetmen ikilisi Matt ve Ross Duffer, Stephen King’in The Talisman’ının bir dizi uyarlamasının yanı sıra projeyi Temmuz ayında doğruladı. Yazar Abdel-Meguid, fantastik korku uyarlamasında danışman yazar olarak da yer alıyor. Şu anda Netflix’in Death Note serisi için bir yayın penceresi yok.

Son tarih Abdel-Meguid, daha önce Tokyo, Japonya’da ikamet eden ve ana dilini konuşan Tsugumi Ohba tarafından yazılan ve Takeshi Obata tarafından çizilen seri olan Death Note anime ve mangasının “uzun zamandır hayranı” olarak tanımlıyor. Video oyunlarına ve animeye dayalı uyarlamalar, yapımcılar genellikle kaynak materyalden büyük ölçüde sapan özgürlükler elde ettikleri için her zaman tartışmanın hedefidir.

2017’de Netflix, 37 bölümlük eleştirmenlerce beğenilen animenin ilk yarısını tamamen 100 dakikaya sığdıran Nat Wolffe’nin oynadığı canlı aksiyon Death Note film uyarlamasında ellerini denedi. Buna ek olarak, yönetmen Adam Wingard (Godzilla vs. Kong), Amerikalı bir izleyici kitlesine hitap etmek için karakter kişiliklerinde ve olay örgüsünde önemli değişiklikler yaptı. Film sonuçta hem eleştirmenler hem de hayranlar tarafından eleştirildi.

Deneyimsiz olanlar için, Death Note bir Shinigami’den (ölüm tanrısı) tuhaf bir defter bulan parlak zekalı bir genç olan Light Yagami’nin yolculuğunu araştırıyor. Kitaba bir kişinin adını yazmak, yüzünü hayal ederken, kalp krizi veya kullanıcı tarafından belirtilen herhangi bir yolla ölümlerine neden olur. Bu doğaüstü gücü kullanmak, Yagami’yi bir tür ben-merkezci mesih’e dönüştürür ve kendisine yargıç, jüri ve cellat rolü verir.

2018’de, Adam Wingard filminin devam filminin Greg Russo (Mortal Kombat) ile geliştirilmekte olduğu söylendi, ancak hiçbir güncelleme çıkmadı. Deadline, bu yeni Netflix uyarlaması için, Stranger Things’in yaratıcıları Duffer Brothers’ın, stüdyo ayrıntılara özel olsa da, IP’yi tamamen orijinal bir şekilde alacağını iddia ediyor. Ek olarak, 2017 filminden Roy Lee ve Dan Lin de dahil olmak üzere birçok yapımcı projeye eklenmiş durumda. İkincisi, Ağustos ayında DC Films’in başkanı olarak Walter Hamada’nın yerini almak için çekişme içindeydi.

Yeni prodüksiyon şirketleri Upside Down Pictures altında Duffer Brothers’ın ayrıca bir canlı aksiyon spinoff serisinin yanı sıra dünya ve Stranger Things mitolojisinde planlanmış bir sahne oyunu var.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8