üçüncü çeyrek para toplamak isteyen Çinli girişimler için elverişli olmaktan uzaktı. Veriler, ülkedeki yeni başlayan teknoloji şirketleri için, 2020 ve 2021’in geri kalanından veya 2018 ve 2019’un çoğundan çok daha az sermaye yatırımı ile 2020’nin ilk çeyreğinden bu yana risk sermayesini artırmak için 3. Çeyrek’in en kötü zaman olduğunu gösteriyor.

Çin, yerel başlangıç ​​​​sahnesinin yavaşlayan sermaye girişlerini gördüğü konusunda pek yalnız değil, ancak son haberler ülkeye özgü bilgileri yeni bir bağlama yerleştiriyor: Verilen bugünün Çin teknoloji hisse satışıülkedeki teknoloji şirketlerinin değerlemeleri üzerinde yeni bir baskı var ve bu, başlangıç ​​fon yaratmasını etkileyebilir.

Çin, fon sağlama olaylarının sayısı değil dolar bazında ölçüldüğünde, 2022’nin 4. çeyreğinden 2022’nin 4. CB Insights verileri. Daha keskin bir düşüş, 2022’nin 4. çeyreğine ülkedeki son beş yıldaki en düşük seviye olarak gelecek.

Çin teknoloji hisseleri neden bugün acı çekiyor? Ülkenin hisselerinin karada satışının en az olduğu bir dönemden sonra biraz karıştıÇin Komünist Partisi’nin her beş yılda bir düzenlediği konferansın ardından büyük ve küçük Çinli teknoloji şirketlerinin değeri bugün düştü. Bu seferki şu anki Çin Başbakanı Xi Jinping, yalnızca iktidarda bir beş yıl dahao da sağlamlaştırdı benzer düşünen müttefikler kabinesi.

Bağlam açık: Xi’nin Çin’i yönetme yöntemi yükselişini sürdürüyor. Ve teknoloji şirketlerindeki yatırımcılar, Xi’nin önderliğindeki düzenleyici bir barajın açtığı yaraları yalamaya devam ediyor – ki bu, bazı daha az cazip politikaların yanı sıra belirli rekabet karşıtı uygulamaları ortadan kaldırmak gibi bazı makul fikirleri içeriyordu – hevesli değil.

Sonuç? Bir kan banyosu (Amerikan hisse fiyatı, yayınlandığı tarihte değişir):genel-24