bu Yüz Kilidi Açma özelliği ile geri döndü Pixel 7 aralığı, Pixel 6 ve Pixel 5’e dahil edilmedikten sonra, ancak Pixel 4’ün yüz tanıma sistemi kadar güvenli değil. Google daha önce, özelliğin yalnızca telefonların kilidini açmak için olduğunu ve şifre yöneticileri gibi uygulamalara erişim veya mobil ödemelerin kimliğinin doğrulanması gibi yüksek riskli şeyler için olmadığını söylemişti. Artık Google, bir kıtada temassız ödemelerle ilgili kısıtlamaları gevşetmiş gibi görünüyor.
Pixel 4, sahtecilik saldırılarına karşı koruma sağlayacak ve hatta karanlıkta bile iyi çalışan özel donanımla birlikte geldi. Pixel 7 ise biyometri için geniş açılı ön kamera ve makine öğrenimi sihirbazına güveniyor. Güvenli uygulamalar için parmak izi tarayıcısını kullanmanız gerekir.
Kısacası, her iki Face ID sistemi de oturum açma sırasında sizi tanımlayabilse de, Pixel 4’ü kandırmak daha zor. Bu tek başına can sıkıcı olsa da, kullanıcılar Yüz Tanıma Kilidi özelliği ile telefonlarının kilidini açtıklarında ve ardından ödeme yapmaya çalıştıklarında, ödemenin hiçbir açıklama yapılmadan reddedildiğini ve ardından ödemenin reddedildiğini öğrenmek için iki kat rahatsız oldular. parmak izi sensörü aracılığıyla cihazın kilidini tekrar açmanız istenir.
XDA Geliştiricileri Adam Conway Avrupa’daki tüketicilerin bu sorunları yaşama konusunda endişelenmelerine gerek olmadığını keşfetti. Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA) kuralı Bu, tüketicilerin parmak izi gibi güçlü müşteri kimlik doğrulamasına ihtiyaç duymadan önce beş adede kadar korumasız temassız ödeme yapmasına olanak tanır. İşlemlerin toplamı 150 €’nun veya bazı durumlarda 100 €’nun altındaysa, yüz tanıma kilidini kullanarak beşten fazla işlem gerçekleştirmek mümkün olacaktır.

Bu, sorun hakkında gitmek için mantıklı bir yol gibi görünüyor. Pixel 7’nin sahte kabul oranı yüzde 20 ila 30’dur, bu nedenle birisi telefonunuza girse bile 150 € çoğu insan için dünyayı sarsacak bir miktar değildir.

Google’ın ABD’de ve diğer pazarlarda benzer bir şeyi benimseyip benimsemeyeceği bilinmiyor, ancak kesinlikle takdir edilecek ve Pixel 7’nin en büyük olma şansını artıracak. Nakitsiz toplumlar için olmazsa olmaz bir özellik olduğu için yılın en iyi telefonu.

telefon-1