Dwayne Johnson, Kara Adam rolünde.

resim: Warner Bros.

O alındı 15 yıl ve birkaç pandemi kaynaklı gecikme ve şimdi kara adam nihayet sinemalara geldi. Dwayne Johnson’ın Yıldız gücünün bugünkü değerine yakın olmadığı 2007’den beri filme bağlıydı. Johnson, DC’nin tiyatro filmlerinin durumunun birkaç haftada bir nasıl değiştiğine dair hiçbir şey söylemeden çeşitli filmler, şovlar ve güreş gösterileri aracılığıyla yıldız gücünü oluşturmaya devam ederken, bu filmin yapılması fikri, çok daha az çıkması imkansız görünüyordu. . Peki filmin kendisi nasıl? Peki….ha.

Filme tepkiler karışık, en azından eleştirmenler için. Çoğu zaman olduğu gibi, filme uyum sağlayabilenler filme gerçekten göz kamaştırdı ve hoşlanmadıklarını (yumuşak ya da baharatlı) göstermeyenler oldukça net. Seyirciler onunla biraz daha uğraşıyor gibi görünüyor ve bu Johnson için ana başarı ölçütü gibi görünüyor. (Açıkçası gişenin ötesinde.)

Perşembe günü filmi izledikten sonra, kara adam daha kötü olabilir, ama aynı zamanda çok daha iyi olabilir. (Dürüst olmak gerekirse, daha kötü olmaya istekli olsaydı muhtemelen daha eğlenceli olurdu.) DC Evreninde değişen güç hiyerarşisiyle ilgili tüm memlere rağmen, filmin size sunabileceği yeni bir şey yok. ne özel olarak DC filmlerinin bu çağında ne de genel olarak süper kahraman türünde başka hiçbir yere gidemedi. Süper kahraman filmlerinin aşkın olması gerektiğini belirten bir kural yok ve Johnson bu konuda iyi olsa da, başka şeylerde daha iyiydi ve film dürüst olmak gerekirse çok fazla çabalıyormuş gibi geliyor. Başrolünün diğer süper kahramanlardan farklı olmasına öldürme yoluyla bu kadar vurgu yapan bir film, bu yılki filmlerden biri olsa muhtemelen daha fazla ağırlık taşırdı. en büyük gösteriler süper kahramanları gelişigüzel bir şekilde dikenleri ezmeyi ve insanları lazerle ölüme göndermeyi içermiyordu.

Ama hey, belki farklı hissediyorsun. Aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin kara adam. Spoiler konusunda dikkatli olun derim ama filmin sahip olduğu tek gerçek, WB’lerin sahip olduğu. sorunsuz bu son birkaç günü tamamen kabul etmek dışında hepsiböyle…


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7