Diwali – ışık festivali – hemen köşede ve önümüzdeki günlerde alışverişe çıkmayı dört gözle bekliyor olmalısınız. Tatlıların yanı sıra ışık gibi dekorasyon malzemeleri satın alırken insanlar heyecanlanıyor. Diğer tüm hırdavatçılardan düzenli, geleneksel, süslü görünümlü Diwali ışıkları alabilirsiniz. Ancak, normal ışıklara göre bir dizi avantaj sunan başka bir tür daha var – Akıllı ışıklar. Günün sonunda iyi aydınlatma, Diwali festivalinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Akıllı ışıkların maliyeti ne kadar

18

Akıllı ışıkların maliyeti ne kadar

Akıllı ışıklar çeşitli şekil ve boyutlarda mevcuttur, ancak genel olarak ikiye ayrılabilirler: Birincisi, akıllı ampuller olarak adlandırılan normal ampul tipi ışıktır ve çeşitli tasarımlarda mevcuttur. İkinci tip, birlikte çalışan bir dizi LED ışığına sahip bir ışık şerididir. Akıllı ışıklar 500 Rs’den başlar ve 7.000 Rs’ye kadar mal olabilir.

Akıllı ışıkların birden fazla renk desteği vardır, böylece istediğinizi seçebilirsiniz

28

​Akıllı ışıkların birden fazla renk desteği vardır, böylece istediğinizi seçebilirsiniz

Akıllı ışıklar 16 milyona kadar rengi destekler, böylece evinizi yansıtmak için (bir renk uzmanıysanız) tam olarak istediğiniz tonu seçme özgürlüğüne sahip olursunuz. Uygulamayı akıllı telefonunuza indirebilir ve bu uygulama üzerinden ışık rengini, yoğunluğunu ve hatta aydınlatma stilini kontrol edebilirsiniz.
Akıllı ışıklar LED olduğundan normal ışıklara kıyasla daha az güç çekerler.

38

Akıllı ışıklar LED olduğundan normal ışıklara kıyasla daha az güç çekerler

Bazı insanlar Diwali sırasında ışıkları açık bırakmayı sever. Bu onların ceplerinde bir delik açabilir. Eski ışıklarınızı akıllı ışıklarla değiştirerek bunu önleyebilirsiniz. Çoğunlukla bunlar LED ışıklardır ve fazla güç çekmezler.
Çoğu Akıllı LED ışığı garantilidir ve oldukça uzun ömürlüdür.

48

Çoğu Akıllı LED ışığı garantilidir ve oldukça uzun ömürlüdür.

Akıllı ampuller veya LED şeritler çok daha uzun süre dayanır, bu da kullanıcıların uzun vadede daha fazla tasarruf edebileceği anlamına gelir. Pek çok dükkan sahibi genellikle bir yıl garanti sunar, bu nedenle ampul veya ışıkların yanması durumunda yenisini alırsınız.
Akıllı ışıklar normal ışıklar gibi kullanılabilir

58

Akıllı ışıklar, normal ışıklar gibi kullanılabilir

Akıllı ışıklar aynı zamanda basit beyaz ampuller olarak da kullanılabilir – onları düzeltin ve olduğu gibi bırakın – Diwali mevsimi geçtikten sonra bu ışıkları çıkarmakla uğraşmayın. Çoğu ampulde ayrıca hafif sıcaklık seçenekleri bulunur: sıcak beyaz, nötr beyaz ve beyaz ışık.
Akıllı ışıkları programlayabilir ve onları açmayı unutabilirsiniz.

68

​Akıllı ışıkları programlayabilir ve onları açmayı/kapatmayı unutabilirsiniz.

Kullanıcılar uygulama aracılığıyla hızlı bir şekilde açma ve kapama zamanlayıcısını seçebilir. Akşam yaklaştıkça, ışıklar ayarladığınız saate göre otomatik olarak açılacaktır. Programlanan zamanda otomatik olarak kapanırlar, böylece onları kapatmayı unutmaktan endişelenmenize gerek kalmaz. Bu da size ekstra para kazandıracak. İşlev destekleniyorsa sesle kapatılabilirler.
Akıllı ışığın renk yoğunluğunu ve stilini kontrol etmek için bir uygulamaya ihtiyacınız var

78

​Akıllı ışığın rengini, yoğunluğunu ve stilini kontrol etmek için bir uygulamaya ihtiyacınız var

Normal dekoratif ışıkların aksine, akıllı ışıklar onları kontrol etmek için bir uygulamaya veya bir cihaza (ışık hub’ına) bağlıdır. Uygulama olmadan, sadece büyük miktarda para harcadığınız normal bir ampul olacaktır.
Akıllı ışıkların bireysel bir toplu birim olarak çalışması için Wi-Fi'ye ihtiyacı var

88

​Akıllı ışıkların bireysel/toplu bir birim olarak çalışması için Wi-Fi gerekir

Akıllı ışıklar çalışmak için internete güvenir. Evinizde güçlü bir Wi-Fi bağlantınız yoksa akıllı bir ışık almak zaman ve para kaybı olabilir. Akıllı bir ışık satın almadan önce iyi bir internet bağlantınız olduğundan emin olun.genel-9