Aşırı sağ yazarlar, “Uyanma Karşıtı” bir süper kahraman için umutlarının alevler içinde kaldığını gördüler.

Aşırı sağ yazarlar, “Uyanma Karşıtı” bir süper kahraman için umutlarının alevler içinde kaldığını gördüler.
Fotoğraf: charles taylor (Shutterstock)

Aşırı sağ siyasi yelpazedeki süper kahraman hayranlarının heyecanlanacakları bir film daha az, nefret dolu kahramanlar için seçeneklerini -peki- hiçbiri. tarafından ilk bildirildiği gibi Günlük Canavarbize bir “uyanma karşıtı süper kahramanın” büyük ekran yorumunu vermek için hazırlanan bir film kapatıldı ve gönderilen bir videoya göre projeye yatırım yapan binlerce dolarlık hayran muhtemelen onlara geri dönmeyecek. hayranlara ve içerik oluşturucunun blogundaki gönderilere.

film, denilen isyancının Koşusu, Sağcı taciz kampanyalarının bir örneği olan Theodore Beale, çevrimiçi “Vox Day” ile yönetiliyor. Filmin, Beale’in kendi Arkhaven çizgi roman markası altında yayınlanan bir çizgi roman serisine dayanması gerekiyordu ve film, DC’nin Wonder Woman’ıyla aynı tarzda bir Konfederasyon savaş bayrağı takan karakterlerden birini içeriyordu. Filmin fragmanı artık mevcut olmasa da The Daily Beast, eylemi muhafazakar sesleri avlamak için tasarlanmış küresel bir polis gücüne karşı savaşan ana karakter “Rebel” olarak nitelendirdi.

Kampanya, 2019’da başladı ve kendi kampanyalarında barındırılan kendi kampanyaları aracılığıyla yaklaşık 941.000 ABD Doları tutarında fon talep etti. film şirketinin sayfası.

Beale’in hayranlarına “Bu parayı geri alacağımıza güvenmezdim” dediği bildirildi. Gizmodo, yorum için Beale’e ulaştı ancak hemen yanıt alamadık. Beale, videoda filminin ayrı bir tarafça dolandırıldığından bahsetti, hatta planın onun çabalarını bozmak ve “topluluğumuzu bozmak” anlamına geldiğini iddia etti.

13 Ekim’de Beale’nin blogunda yayınlanan bir gönderide, sağcı figür, güvenlik teminatının iade edilmesi için “meşru bir olasılık” olduğunu, ancak kendilerini dolandırdığı iddia edilen kişi hüküm giyene kadar olası bir fon göremeyeceklerini belirtti.

Vox Day'in bloguna bağlantı vermemeyi tercih ederim, işte onun ifadesinin bir ekran görüntüsü.

Vox Day’in bloguna bağlantı vermemeyi tercih ederim, işte onun ifadesinin bir ekran görüntüsü.
Ekran görüntüsü: Gizmodo

Beale’in hayranlarından toplanan 1 milyon dolar, Marvel film juggernaut’larına rakip olacak bir film üretemezdi. The Daily Beast’e göre, daha fazla fon için kendisini özel bir yatırım firması olarak tanımlayan Utah merkezli bir şirket olan Ohana Capital Financial’a başvurduğu bildirildi. Firmanın başında James Wolfgramm bulunuyordu, ancak 21 Eylül’de Utah Bölge Mahkemesi’nde sunulan federal bir iddianameye göre Ohana, Bitcoin madenciliği de dahil olmak üzere Smisi Niu ve James Vaka Niu gibi takma adlar altında faaliyet gösteren adam tarafından işletilen birçok firmadan sadece biriydi. .

Wolfgramm veya gerçek adı ne olursa olsun, parasını kriptodan kazanan bir multimilyoner olduğunu iddia ederek şirketleri dolandırmak için çalıştığı iddia ediliyor. İddianameye göre, aslında sahip olmadığı pahalı spor arabaların resimlerini yayınlayacak kadar ileri gitti. Savcılar, birçok dolandırıcılık suçlaması arasında Wolfgramm’ın OCF’yi yoktan var ettiğini, müşterilerden mevduat kabul ettiğini ve bu fonları diğer ticari çıkarları ödemek için kullandığını söyledi.

Ancak Beale ve yapım şirketi Viral Films Media için en önemlisi savcılar, “VFM” adlı şirketin bir film üretmek için fon aradığını söyledi. Ohana’ya verilen 1 milyon doların, Wolfgramm ve şirketi tarafından 4 milyon dolarlık bir kredi alabilmeleri için belirli koşullar karşılanana kadar emanette tutulması gerekiyordu. Savcılar, Wolfgramm’ın Beale ve yurttaşlarına yalan söylediğini ve bunun yerine bu fonları başka bir müşteri için satın alamadığı KKD ekipmanı için Çinli bir üreticiye havale ettiğini söyledi.

Wolfgramm, Viral Films Media ve diğer dolandırıcılık iddialarıyla ilgili olarak dört kez elektronik dolandırıcılıkla karşı karşıya. Gizmodo, Utah merkezli Avery Bursdal & Fale’den Hutch Fale olarak listelenen Wolfgramm’ın avukatına ulaştı, ancak hemen haber alamadık.

Başka Kimler Katıldı Asi Koşusu Tren enkazı?

Beale, kadın düşmanı GamerGate taciz kampanyasında kendi rolünü destekleyen uzun zamandır sağcı bir blogcu. O da başındaydı kuduz yavrular Bir dizi sağcı kurgu ve zararsız, cinsel içerikli e-kitaplarla (eninde sonunda yüzüne patladı muhteşem bir şekilde). Beale, “bilimkurgudaki en nefret edilen adam” olarak adlandırıldı. Bildirildiğine göre aranan övülen ve ödüllü Siyah olan Bilimkurgu-Fantezi yazarı NK Jemisin, “cahil bir yarı vahşi”. Bu yorumlar ona yardımcı oldu sınır dışı edilmiş Bilim Kurgu Yazarları Derneği’nden.

Scooter Downey filmin yönetmeni olarak yer aldı. Downey, daha önce Tucker Carlson’ın 6 Ocak ayaklanmasıyla ilgili aşırı sağcı komplo belgesel dizisinin senaryosunu yazmak için imzalanmıştı. vatansever tasfiyeve ayrıca yönlendirmeye ayarlandı Asi Koşusu. Onun IMDB sayfa Tucker Carlson Originals’ı editoryal filmografisinin bir parçası olarak listeliyor ve bu tamamen çılgın seriyi de içerebilir Erkeklerin Sonuve o dizinin tanıtımını yaptı Twitter hesabı. Carlson kısa süre önce, erkekleri platform haline getirmek ve onaylamak için bazı eleştiriler aldı. testislerini bronzlaştırmak, testosteron üretimine yardımcı olduğunu düşünerek. İşte bir ipucu, değil.

Ama elbette sağcı zihniyet ve komplolar bundan daha derinlere iniyor. Downey, “endokrin bozucu kirleticiler, sahte yiyecekler ve egzersiz eksikliğinin” neden olduğu bir “sağlık krizinden” bahseden komplocu hesapları retweetledi.

Filme eklenen diğer büyük isim, 1990’lar ve 2000’lerin başlarında Marvel’in Punisher serisinin yanı sıra DC’nin Batman’i için yazan tanınmış bir çizgi roman yazarı olan Chuck Dixon’dı. 2010’dan beri sahip olduğu alternatif sağ komplocu kürenin içine daldı ve Beale’in Arkhaven markası için yazmaya başladı. Alt-Kahraman diziler. Bu çizgi roman, şeytani Demokratların bir kannabalist pedofiller halkasına karıştığına inanan QAnon komplosu için ortak bir ifade olan “Nereye gidiyoruz” sloganıyla bir “Q” hikayesi bile içeriyor.

genel-7