Jony Ive’ın istifasından kısa bir süre sonra Evans Hankey, Apple’ın baş endüstriyel tasarımcısı oldu, ancak eski yönetici pozisyonu sadece üç yıl tuttuktan sonra şirketten ayrıldığı için şirketteki görevi uzun sürmedi. Bu hareket, firmanın tasarım şefi rolünde henüz doldurulmamış büyük bir boşluk bırakıyor.

Hankey’in Ayrılmadan Önce Önümüzdeki Altı Ay boyunca Apple’da Kalması Bekleniyor, Ardından Şirket Muhtemelen Uygun Bir Değişim Adı Verecek

Jony Ive, yirmi yıl sonra Apple’dan ayrılmadan önce, Hankey ona rapor veriyordu. Ive’nin baş tasarım sorumlusu olarak yerini aldıktan sonra, yönetici o zamandan beri COO Jeff Williams’a rapor verdi. Bloomberg’e göre, Apple henüz uygun bir değişikliği duyurmadı, ancak Hankey’nin ayrılmadan önce altı ay daha şirkette kalacağını bildirdi. Hankey, geçirdiği süre boyunca çok sayıda endüstriyel tasarımcıyı gözden kaçırdı ve Apple ikonik ürün tasarımları söz konusu olduğunda oynayacağı çok önemli bir rol vardı.

Bir Apple sözcüsü, Hankey’nin şirketten ayrılmasıyla ilgili aşağıdaki ifadeden bahsetti.

“Apple’ın tasarım ekibi, inkar edilemez Apple ürünleri hayal etmek için dünyanın dört bir yanından ve birçok disiplinden uzman yaratıcıları bir araya getiriyor. Kıdemli tasarım ekibi, onlarca yıllık deneyime sahip güçlü liderlere sahiptir. Evans, biz geçiş boyunca çalışırken devam etmeyi planlıyor ve liderliği ve katkıları için ona teşekkür etmek istiyoruz.”

Jony Ive, Tim Cook ile

Ive 2019’da istifasını açıkladıktan sonra, başka bir Apple çalışanı olan Alan Dye, Hankey gibi hiyerarşide bir yükseltmeyi paylaşarak şirketin yazılım ve kullanıcı arayüzleri tasarım başkanlığına terfi etti. Dye, teknoloji devinden ayrıldığını açıklamadı ve Williams’a rapor vermeye devam edecek. Önemli ürün geliştirmeleri söz konusu olduğunda, güncellenmiş MacBook Pro modelleri büyük olasılıkla 2021 sürümleriyle aynı kasayı paylaşacağından yeni tasarımlar beklenmiyor.

Ayrıca, Apple’ın çok konuşulan AR kulaklığının tasarım geliştirme aşamasına bu yıl Haziran ayında girdiği söylendi, bu nedenle Hankey’nin ayrılışının başa takılan giyilebilirliğin lansmanını etkilemesi pek olası değil.

Haber kaynağı: Bloomberg

Bu yazıda bahsedilen ürünler

<!–

The links above are affiliate links. As an Amazon Associate, Wccftech.com may earn from qualifying purchases.

–>genel-17