Yaklaşık bir yıl önce, çizgi roman yazarı James Tynion IV, şehir dışında bir arkadaşının nişanından New York’a uzun bir yolculuktayken, Fransız sanatçı Elsa Charretier’den kendisine bir film için senaryo yazmak isteyip istemediğini soran bir e-posta aldı. kısa film o ve uzun zamandır ortağı Pierrick Colinet yapıyorlardı.

Hareket halindeyken birkaç çizgi romana sahip en çok satan yaratıcı Tynion’dan tepki: Bir Şey Çocukları Öldürüyor ve Hakikat Departmanı Substack çizgi roman bülteninin yanı sıra neredeyse anında hayır oldu. Tynion, “Bir milyon şey üzerinde çalışıyorum, bunun için zamanım yok” diye düşündü.

Tynion, bir Zoom görüşmesinde “Şehre döndüğümde kafamda bir fikir belirdi ve ‘Evet, bunu yapmak istiyorum’ dedim” dedi. Hollywood Muhabiri.

Bir yıl sonra, Tynion ilk senaryosunu ve projesini yazdı. Oda servisiüzerinde çalışan bir çizgi roman yaratıcısı olan Colinet tarafından yönetilen 16 dakikalık kısa bir filmi finanse etmek için Çarşamba günü Kickstarter’ı vuruyor. Yıldız Savaşları gibi başlıklar gibi çizgi romanlar süper ucubeler ve PK adıyla gider. Şu anda romantizm çizgi romanlarında meta-metinsel yaklaşımla dalgalar yaratan Charretier, sonsuz aşkve çizgi roman sanatına odaklanan bir YouTube kanalına ev sahipliği yapıyor, storyboard’larını çizdi.

Tynion, “Üçümüzün de güçlü bir bağımsız çizgimiz var” dedi. “Kendi kitaplarımızı finanse etmeyi seviyoruz. Projelerimizi dünyaya getirmek için daha kurumsal çizgi roman yayıncı sisteminin dışında çalışmayı seviyoruz. Ve yeni şeyler denemeyi ve denemeyi seviyoruz. Yani bu, sistemin dışında birlikte inşa edebileceğimiz bir şeydi, böylece ona gerçekten kişisel dokunuşumuzu getirebilir ve tamamen özgür olduğumuzda neler yapabileceğimizi gösterebiliriz.”

Tabii ki ürkütücü bir şekilde.

Oda Hizmet ultra zenginlerin karanlık yeraltı dünyasının derinliklerine çekilen şanssız bir adamın hikayesi. Sistemin kendisine sunabileceklerini benimser, ancak kendisine çok büyük bir bedel öder.

Colinet, ikinci yazıdan önce Tynion ile birkaç konuşma yaptı, ancak hikaye ayrıntılarını ve hatta türü belirtmedi (ancak Tynion ile, ürkütücü, rahatsız edici ve içgüdüsel tarafta olacağını biliyorsunuz). “Az önce tema, duygular, endişeler, ruh hali hakkında konuştuk. Ve gerçekten sevdiğimiz bazı filmler,” dedi Colinet. “Senaryoyu aldığımda çok etkilendim. Benim için çok özeldi. ”

Proje gibi başlıklar arasında kendine yer bulmayı hedefliyor. Dışarı Çık, Parazit ve Görünmez Adamsosyal yorumların bir alt akıntısı olan korku filmleri.

Charretier, projeyi yalnızca ikilinin araları sırasında yapacakları ev filmlerinde başrol oynadığı Colinet’e yardım etmek için değil, aynı zamanda farklı bir sanatsal kas esnetmek için üstlendi.

Charretier, “Bir çizgi roman sanatçısı olarak benim işim, bir hikaye anlatmak için bir panele koyabileceğiniz en az anı bulmak” dedi. “Mümkün olduğunca kesip atmalı ve okuyucuların bu boşlukları doldurmasına izin vermelisiniz. Ama bir filmi storyboard’ladığınızda, bu çok farklı. Hareketi, kamera hareketini ve engellemeyi düşünüyorsunuz. İlk başta bunu nasıl yapacağımı bilmiyordum.”

Proje finanse edilirse çekimler başlayacak ve hikaye, finansmana bağlı olarak büyütülebilecek veya küçültülebilecek şekilde tasarlanacak.

kafatası kazıcı sanatçı Konsept sanatçısı olarak çalışan Tonči Zonjić Yıldız Savaşları, Maskeyi sadece Bekçi olarak bilinen gizemli karakter için tasarladı.

Bu Kickstarter, katkıda bulunanlar için ödüller var, aralarında filmin yaratılışını belgeleyecek bir sanat kitabı var; sanatçı Martin Simmonds tarafından bir poster (Tynion’un işbirlikçisi Hakikat Dairesi); Charretier imzalı bir Kickstarter özel afişi; ve Charretier’in spot illüstrasyonlarını içeren, filmin dünyasında geçen Tynion’un bağımsız bir düzyazı kısa öyküsü. Rafael Albuquerque de dahil olmak üzere beş yıldız çizgi roman yaratıcısının baskıları olacak.amerikan vampiri), Cliff Chiang (Kağıt Kızlar), Francesco Francavilla (Ghoul Gecesi), Jim Mahfood (Grrl İzciler) ve Charretier.

Proje yarından itibaren desteklenebilir. lansman öncesi açılış sayfası zaten çalışıyor ve çalışıyor. Hedef, önümüzdeki yıl çekimleri yapmak ve filmi Eylül 2023’e kadar tamamlamak.

Tabii ki, üç içerik oluşturucunun daha büyük planları olduğu için kısa olan yalnızca bir başlangıç ​​olabilir. Hizmet.

Colinet, “Bu proje, uzun metrajlı bir film için bir konsept kanıtı görevi görecek” dedi.

Açıklanan Tynion: “İlki çok sade ve özüne iniyor. Ama sonra ana fikir, eğer genişletirsek, daha büyük gizemlere ve daha büyük korkulara girmemize izin verecek.”

Sonra ekledi, “Bu yolculuktaki ilk adımın bizi nereye götürdüğünü görelim.”

Kısa filmin afişi aşağıdadır:

Oda Servisi posteri

P Colinet’in izniylesinema-2