Geçen hafta Fossil, ilk Wear OS 3 akıllı saati olan Gen 6 Wellness Edition’ı duyurdu. Ancak bugünden itibaren şirket, mevcut 6. Nesil akıllı saatlerin hasta sahipleri için Wear OS 3 güncellemesini de sunmaya başlıyor. Güncellemede birkaç önemli eksiklik var, ancak daha şaşırtıcı olanlardan biri, bir zamanlar neredeyse her Wear OS 2 akıllı saatine önceden yüklenmiş bir uygulama olan Google Fit. Uygulama, yeni başlatılan Pixel Watch’ta da eksik.

İlk bildiren 9to5GoogleGoogle Fit’in eksikliği bir Fossil’in yayınladığı güncelleme r/WearOS’ta. İşin özü, Google Fit uygulamasının destekleyecek şekilde güncellenmemiş olmasıdır. Sağlık Hizmetleri Giyin, Wear OS 3’te uygulamalar için sağlık verilerini pil açısından daha verimli bir şekilde toplayan yeni bir sistem katmanı. Wear Health Services, üreticilerin donanımdan bağımsız olarak ölçümleri test etmesini ve doğrulamasını gerektiren bir kalite kontrol şeklidir. Bu, uzun vadede Wear OS için iyidir, çünkü platform genelinde daha tek tip bir deneyim “sağlayacaktır”. Ancak şu anda, Wear OS 2’den yükseltme yapan insanları, onları değiştirecek hiçbir şey olmadan bırakıyor – Google Play Müzik’i öldürdükten sonra kullanıcıların YouTube Müzik’in görünmesini sonsuza kadar beklemek zorunda kalması gibi. Gönderi ayrıca Fossil’in “Wear OS 3 için Fitbit uygulamasını görmeye istekli olduğunu” da belirtiyor. [its] gelecekte saatler”, ancak şimdilik Fitbit bir seçenek değil. Fossil’s Wellness uygulamasını veya Strava gibi bir üçüncü taraf uygulamasını tercih etmeniz ve en iyisini ummanız gerekir.

Teknik olarak konuşursak, Google Fit uygulamasını 6. Nesil veya Pixel Watch’a indirmeye devam edebilirsiniz. İkincisinde yaptım, ancak uygulamayı gerçekten anlamlı bir şekilde kullanamazsınız. Bunun yerine, “Fit şu anda bu cihazda desteklenmiyor, lütfen gelecekteki güncellemeleri kontrol edin” yazan bir mesaj görürsünüz.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro telefonların üzerine örtülmüş bir açıyla Pixel Watch

Yeni başlatılan Pixel Watch da Google Fit’i desteklemiyor – muhtemelen büyük ölçüde Fitbit entegrasyonuna odaklandığı için.
Fotoğraf Amelia Holowaty Krales / The Verge

Bu, boru hattında bir güncellemenin mümkün olduğu anlamına gelir. Bu, mevcut bir Wear OS 2 saatine sahip olan ve bir Samsung veya Google Wear OS saati satın almakla ilgilenmeyen herkes için bir nimet olacaktır, özellikle de ayrı bir Fitbit Wear OS 3 uygulamasının çalışıp çalışmadığı veya çalışıp çalışmadığı net olmadığı için. Pixel Watch’a özel olarak kalacak. Google Fit veya Fitbit olmasaydı, üreticilerin kendi sağlık uygulamalarını (Montblanc ve Fossil’in yaptığı) yapmaktan başka seçeneği olmazdı. vardır yapıyor) Google’ın API’si ile senkronize edin. bu Google Fit’i indirebildiğiniz zaman bir baş ağrısı.

Bir diğer büyük eksiklik, Wear OS 3 yükseltmesinin Google Asistan’ı içermeyecek olmasıdır. Fosil akıllı saat sahipleri hala Alexa’yı kullanabilir ve Fossil’in gönderisi, Google’ın Asistan’ı Qualcomm Snapdragon Wear 4100 destekli cihazlarda Wear OS 3’e getirmeye çalıştığını iddia ediyor. Ama henüz net bir zaman çizelgesi yok. Montblanc Summit 3’ün de bu yazın başlarında Google Asistan olmadan piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, bu en şaşırtıcı eksiklik değil. Google Asistan’ın da Samsung’un Galaxy Watch 4 serisine gelmesi yaklaşık bir yıl sürdü. Ancak bu arada, kullanıcılara Google ve Samsung’un donanımına göz kırpmak için daha fazla teşvik veriyor.

Wear OS 3 yükseltmesi Google Asistan’ı içermeyecek

Bu son kısım Android kullanıcılarını etkilemeyecek, ancak iOS kullanıcıları lansman sırasında Google Cüzdan’ı kullanamayacak ve resmi olarak Google Haritalar için destek alamayacaklar. Bu, Summit 3 ve Fitbit Sense 2’yi satın alan iOS kullanıcıları için de aynıydı. En kötüsü olmasa da, Fossil’i şu an için gerçekten uygulanabilir bir platformdan bağımsız akıllı saat olarak etkili bir şekilde zayıflatıyor. Ne Samsung’un Galaxy Saatleri ne de Pixel Watch iOS’u desteklemediği için Fossil’e hafif bir avantaj sağlardı. Artık iPhone sahiplerinin Apple Watch’tan başka bir şey almaları için daha da az neden var.

Bu arada, bu yıl Fossil’den bir Snapdragon W5 Plus saat görmeyi beklememelisiniz. Şirket, tedarik zinciri sorunlarının maliyeti artıracağı için bu sonbaharda bir Gen 7 serisi yayınlamamayı tercih ettiğini belirtti. Ayrıca, Google’ın çok fazla rehberliği yoktu. ne zaman Wear OS 3, Samsung ve Google olmayan cihazlar için hazır olacaktır. Fossil’in yeni bir amiral gemisi çıkarmak için beklemek zorunda kaldığı ilk sefer de bu değil. geçişte de aynısı oldu Gen 5’ten Gen 6’ya.

Diğer uygun Wear OS 2 saatlerinin – Mobvoi’nin çeşitli TicWatches’leri gibi – Wear OS 3 yükseltmesini ne zaman alacağı herkesin tahminidir. Google sözcüsü Ivy Chen Hunt söyledi Sınır bu güncellemeler OEM’e göre değişecektir.genel-2