Overwatch 2 bu ayın başlarında piyasaya sürüldü ve oturum açma sorunları, telefon numarası gereksinimleri konusundaki tartışmalar ve Blizzard’ın geçit törenine yağan DDoS saldırıları ile biraz zorlu bir yol olduğunu söylemeye gerek yok. Ve tüm bunlar, Overwatch’ın temel oynanışındaki değişikliklere karşı karışık hayran tepkilerine bile girmiyor.

Tüm bunlara rağmen, Overwatch 2 çok oyunculu oyununun piyasaya sürülmesi, 10 gün önce piyasaya sürülmesinden bu yana 25 milyon oyuncu çektiği için sağlam bir başarı gibi görünüyor.

Tabii ki, Overwatch 2 çok oyunculu artık ücretsiz oynanabilir, bu nedenle oldukça iyi lansman sayıları beklenmeliydi. Yine de Blizzard’ın burada inşa etmek için sağlam bir temeli var. Bundan bahsetmişken, stüdyo oyun için gelecek planları hakkında bazı ayrıntılar verdi. son blog yazısı. Açıkçası, üç yeni Kahramanın tanıtımı ve daha pek çoğunun ince ayarı göz önüne alındığında, denge önemlidir, ancak Blizzard, Sezon 2 başlayana kadar büyük bir yeniden dengeleme geçişi planlamıyor.

“Bazı kahramanlar diğerlerinden daha iyi performans gösterirken ve oyuncu beceri seviyeleri arasında farklılıklar olsa da, hiçbir kahramanın genel güç seviyesinin hedeflerimizle uyumlu olmadığını görmekten mutluyuz. Kadrodaki her kahramanın %45 ile %55 arasında bir kazanma oranı vardır ve Total Mayhem’de Zarya’ya yönelik hedeflenen bir ayarlama dışında, gördüğümüz şeye dayalı olarak herhangi bir anında denge değişikliği planlamıyoruz. 25 Ekim’de bir sonraki büyük yamamız.

Bunun yerine, ekibimiz, her sezona daha farklı bir kimlik verirken genel oyunun dengeli ve adil olmasını sağlama tasarım hedefimize uygun olarak İkinci Sezon için denge değişiklikleri yapmayı planlıyor. İkinci Sezon için dengede yapılacak belirli değişiklikleri tamamlamadan önce kahraman performansına bakmaya ve oyuncu geri bildirimlerini dinlemeye devam edecek olsak da şu ana kadar gördüklerimizle ilgili daha fazlasını paylaşmak istiyoruz.”

Gelen denge değişikliklerinden biri, Overwatch 2 oyuncularının erken testlerden beri istediği bir şey olan Genji için bir nerf. Blizzard ayrıca oyuncuların belirlediği çevrimiçi lastik bantlama ve isabet algılama sorunları için düzeltmeler vaat ediyor.

Activision Blizzard, California Adil İstihdam ve Konut Departmanı (DFEH) tarafından Call of Duty yayıncısında yaygın cinsiyete dayalı ayrımcılık ve cinsel taciz iddiasıyla açılan bir davanın hemen ardından bir dizi dava ve diğer yasal işlemlerle karşı karşıya kaldı. Bu ortaya çıkan hikaye hakkında daha fazla ayrıntıya buradan ulaşabilirsiniz.

Overwatch 2 artık PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 ve Switch’te mevcut. Sezon 2, 6 Aralık’ta piyasaya sürülecek.

Bu yazıda bahsedilen ürünler

genel-17