Apple, geçen ay çok sayıda iyileştirme ile yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerini piyasaya sürdü. Ekran ve Dinamik Adası ileriye dönük eklemelerden biri olsa da, iPhone 14 Pro modellerindeki kamera 48MP sensörle yükseltildi. iPhone 14 Pro’nun kamera kalitesi oldukça iyi karşılandı ve Apple, gelişmiş Sinema Modu ve Aksiyon Modu gibi çok çeşitli yeni seçenekler sunarak onu bir sonraki seviyeye taşıdı.

En son Sinematik Kısa Film, iPhone 14 Pro’nun Kamerasının Yapabileceklerini Gösteriyor – Video

Hiç şüphe yok ki iPhone’un video çekme özellikleri piyasadaki çoğu amiral gemisinden üstün. Bununla birlikte, film yapımcısı Joey Miğferler iPhone 14 Pro’nun Sinematik Modu ile videografi becerilerini bir sonraki seviyeye taşıdı. Film yapımcısının bunu gerçekleştirmek için tüm film ekibini, pahalı aydınlatma ekipmanını ve çok daha fazlasını kullandığını unutmayın. Bunun dışında, Helms videografi becerilerinde öne çıkıyor ve yetenek miktarı 2 dakika 15 saniyelik bir videoda gösteriliyor.

Ekipman dışında, Helms, Final Cut’ta derleme ve video düzenleme konusunda tatlı zamanlarını aldı. Ayrıca, son düzenlemenin toplam çekimin yalnızca yüzde 1 ila yüzde 5’ini hesaba kattığını da sözlerine ekledi. Nasıl yaptığı hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmek istiyorsanız, Helms ayrıca 15 dakikalık ve 30 saniyelik bir eğitim videosu da paylaştı. Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki eğitim videosunu kontrol edebilirsiniz.

iPhone 14 Pro, kamera açısından büyük bir yükseltmedir. Amiral gemisi, keskin ayrıntı ve odak ile 48MP ProRAW fotoğraflar çekebilir. Apple ayrıca iPhone 14 Pro’daki Sinema Modu’nu 4K çözünürlükte kaydetme seçeneğiyle geliştirdi. Eylem Modu ise gimbal benzeri stabilizasyon sunar. Duyuru yazımızda iPhone 14 Pro kamera hakkında daha fazla ayrıntıya göz atabilirsiniz.

Yeni Sinematik kısa filmi nasıl buldunuz? Yorumlarda bize bildirin.genel-17