Yaklaşan RimWorld Biotech güncellemesinde kuşlar ve arılardan daha fazlası var. Gerçekten de, 1.4 güncellemesi, kolonist üreme ve çocukların çok ötesine geçiyor. Belirttiğimiz gibi, yama aynı zamanda mekanoidlerle akıl karıştırabilen yeni bir sömürgeci türü olan yeni tamirci sınıfını da içeriyor – ve şimdi, yönetim oyununa gelen mekanoidlerin birkaç örneğini gördük.

Mekanoidler, mekanoid komutanları tarafından yönetilir ve en son bilgilere göre RimWorld güncelleme gönderisi, bunlar üç korkunç çeşitte gelir. Bunlar patron tipi karşılaşmalardır ve onları aramak için iyi bir neden vardır: Mekanikçilerinizin seviyesini yükseltmek için gereken çipleri düşürürler. Geliştiriciler, bu sınıfın yalnızca araştırma yaparak ilerleyemeyeceğini açıklıyor – bunun yerine, onları seviyelendirmek için mekanoidlerle ilgili uygulamalı deneyim kazanmanız gerekecek.

Üç mekanoid komutanının her biri benzersiz bir çip türü düşürür ve ilk kez bir tane aldığınızda, yeni bir mekanoid araştırma katmanının kilidini açar. Tamircinizi güçlendirmeye devam etmek için fiş toplamaya devam etmeniz ve nihayetinde Darth Vader-esque bir ‘mechlord’ yaratmanız gerekecek.

Üç tür mekanik komutan, ateş topu fışkırtan Diabolus, Savaş Kraliçesi ve onun muharebe kestaneleri ve gizemli psişik Apocriton’dur – hepsinin kendine özgü yetenekleri vardır ve yenmek için farklı taktik yaklaşımlar gerektirir.

Onlar da yalnız görünmüyorlar. Her mekanoid komutana bir eskort mech ekibi eşlik eder ve bu çetelerin bileşimi, patronla her karşılaştığınızda değişir. Onları üstlenmenin en iyi yolunu bulmak için yaklaşırken her bir grubu dikkatlice değerlendirmek çok önemli olacaktır.

Ancak kendinize ait birkaç mekanoide sahip olduğunuzda, onlara özel renkler ve benzersiz adlar verebilirsiniz – bunlar büyüyen RimWorld ailenizin başka bir parçası olacaklardır.

En son güncelleme gönderisi, mekanoidlerin gelişinin, kendi yeni mekaniği setine sahip olan kirliliğin gelişini de beraberinde getirdiğini ortaya koyuyor. Kirlilik, asit yağmuru ve aşındırıcı duman gibi etkiler oluşturabilir ve üretebilir ve mekanoidler bu şeylere aldırmazken, sömürgecileriniz kesinlikle yapacaktır.

Kolonistler, kirliliği manuel olarak temizleyebilecek, zehirli çamuru ve benzerlerini daha sonra ihraç edilebilecek, dondurulabilecek, atomize edilebilecek veya temizleyici bir Polux ağacına verilebilecek ‘atık paketleri’ haline getirebilecekler. Ayrıca, ağır toksik toprağın ne tür yeni mahsuller yetiştirdiğini görmek için onları yalnız bırakabilirsiniz.

Gönderide kontrol edilecek daha çok şey var, o yüzden bunu şuraya gitmeden önce yapın. biyoteknoloji sayfası Steam’de. Ekim sonunda çıkacak.oyun-2