Çarşamba günü cep telefonu imalat şirketlerinin temsilcileri üst düzey hükümet yetkilileriyle bir araya geldi ve Rs fiyatlı 4G telefonların üretimini kademeli olarak durduracaklarına dair güvence verdi. 10.000 ve üzeri ve 5G teknolojisine geçecek.

Telekomünikasyon Dairesi (DoT) ve Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MeitY) üst düzey yetkilileri, mobil operatörler ve akıllı telefon üreticileriyle bir toplantı yaparak, 3 aylık zaman dilimi içinde 5G hizmetlerini 5G akıllı telefonla ayarlamaya yönlendirdi. Her iki bakanlığın üst düzey yetkilileri Çarşamba sabahı ülkenin mobil operatörleri ve akıllı telefon üreticilerinin temsilcisi ile bir araya geldi.

Bir akıllı telefon şirketinden bir yetkili, ANI’ye, akıllı telefon üreticilerinin kademeli olarak Rs veya daha yüksek fiyatlı 5G telefona geçeceğinden alıntı yapılmaması şartıyla söyledi. 10.000 kategori.

ANI’ye Hindistan’ın yaklaşık 750 milyon cep telefonu kullanıcısı olduğunu söyledi. Hindistan’da 100 milyon abonenin 5G’ye hazır telefonları var, ancak 350 milyondan fazla tüketici yalnızca 3G-4G uyumlu telefonları kullanıyor. Yetkili, “Bakanlığa, şirketimizin 10.000 Rs’nin üzerindeki 3G-4G uyumlu telefonu kademeli olarak durduracağını söyledik” dedi.

Bir saatten fazla süren toplantıya, aralarında Apple ve Samsung’un da bulunduğu akıllı telefon üreticisi şirketlerin üst düzey yetkilileri ile telekom operatörlerinin 5G hizmetlerine sorunsuz erişimin sağlanmasıyla ilgili konularda katılımları sağlandı.

Bir akıllı telefon şirketinin başka bir yetkilisi ANI’ye, toplantının mobil operatörler ve akıllı telefon üreticileri arasındaki ince ayar için çağrıldığını söyledi. Akıllı telefon üreticileri, cihazlarını 5G hizmetleri sunan mobil operatörlerle test etmeye başlamayı kabul etti.

Hindistan’da 100 milyondan fazla abonenin 5G’ye hazır telefonları olduğunu, ancak Apple dahil 5G servisleriyle uyumlu olmayan birçok cihazın şu anda servisi desteklemediğini söyledi. Yetkili, “Test etmeye başladığımızda, 5G telefona sahip tüketicilerin karşılaştığı sorunu anlayacağız” dedi.

Bharti Airtel, Delhi, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Haydarabad, Siliguri, Nagpur ve Varanasi olmak üzere sekiz şehirde 5G’yi kullanıma sunmaya başlarken, Jio Delhi, Mumbai, Kalküta ve Varanasi’de beta denemelerine başladı.

Toplantının gündeminde, telekom servis sağlayıcıları tarafından 5G şebekelerinde başlatılan 5G hizmetlerine müşterilerin el cihazlarının hazır hale getirilmesine ilişkin bir tartışma yer aldı. Toplantıda, telefon üreticilerinin ve telekom servis sağlayıcılarının tüm 5G El Cihazları için yazılım FOTA yükseltmelerini yayınlamaya müdahalesi de tartışıldı. Ayrıca Hindistan’da 5G’nin erken benimsenmesi için yazılım yükseltmesine öncelik verilmesine karar verildi.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8