Roblox profil resimleri artık mobil cihazlarda kullanıma sunuluyor, yani oyuncuların artık profil resimleri olarak standart avatar ifadelerini kullanmalarına gerek yok. Roblox’lular artık avatarlarının resimlerini kişiselleştirme seçeneğine sahip olup, sandbox oyun platformundaki ifadelere dayalı olarak ‘poz vermelerine’ olanak tanır.

Bu seçenek, oyuncuların avatar resimlerini stilize etmeye yardımcı olmak için ifade seçenekleri arasından seçim yapmalarını sağlar. Dilerlerse ek pozlar da satın alabilirler. Robloxians daha sonra yakın mesafeli bir portre için kaydırma veya avatarlarının yarım vücut çekimi için geri kaydırma seçeneğine sahiptir.

Oyuncular profil resimlerini çekip kaydettikten sonra avatarlarını güncellerse, oyuncu yeni bir resim güncelleyip kaydedene kadar resim değişmez.

Kullanıcılar artık avatarlarının profil resminin boyutunu ve şeklini değiştirebildikleri için, oyuncular gelecekte Arkadaş listelerinde gezinirken çok daha fazla çeşitlilik bekleyebilirler.

Roblox’un profil resimleri henüz tüm mobil kullanıcılara ulaşmadı. Birçok teknoloji şirketi gibi, Roblox da genellikle özellikleri, onları test edebilecek daha küçük bir kullanıcı grubuna sunacak ve bu da şirketin hataları ve geri bildirimleri yönetmesine yardımcı olacaktır. Tipik olarak, bu şirketler, kullanıma sunma sorunsuz giderse özelliği platform boyunca genişletecektir.

Henüz özelliği olmayan PC oyuncularının profil resimlerini Roblox’ta güncellemeleri mümkündür, ancak bunu ancak kod tabanını düzenleyerek yapabilirler. YouTuber KreekCraft süreci paylaştı son bir videoda bunu yapmak için. Ancak, kod tabanını düzenlemek platformdaki diğer özellikleri engelleyebileceğinden, Roblox bunu yapmanızı önermez.

Güncellemeye sahip olup olmadığınızı görmek istiyorsanız, mobil cihazınızdaki Roblox uygulamanızı uygulamanın en yeni sürümüne güncellediğinizden emin olun.

Profil resminizi güncelledikten sonra, 2022’deki en iyi Roblox oyunlarında göstermek isteyeceksiniz. Yeni resminiz için yeni avatar donanımına ihtiyacınız varsa, gösterilecek bazı aksesuarlar için Ekim ayı Roblox promosyon kodlarımıza göz atın. yeni resminde. Ayrıca, Roblox’ta müzik kutunuzda çalabileceğiniz günümüzün en iyi sanatçılarından şarkılar için Ekim ayı Roblox müzik kodlarımızı görmek isteyeceksiniz.oyun-2