Blizzard, Battle.net destek web sitesinde yeni Call of Duty: Modern Warfire 2 oyun hesabına erişmek için bir cep telefonu numarasına ihtiyaç duyacağını onayladı.

Blizzard geçen hafta tüm Overwatch 2 oyuncularının oyunu oynayabilmek için Battle.net hesaplarına bir telefon numarası bağlamaları gerektiğini duyurdu. Bu gereksinim, Blizzard’ın oyundaki toksisite ve kötüye kullanımla mücadele çabalarının bir parçası olarak eklendi. Ancak önemli bir sorun var: SMS Protect adı verilen yeni sistem, “ön ödemeli numaralar ve VOIP dahil” belirli numara türlerini kabul etmeyecek. Bu anlaşılır bir şekilde ortalığı karıştırdı: Ön ödemeli bir cep telefonunuz varsa Overwatch 2 oynayamazsınız. Sonuç olarak, oyuncular sinirlendi ve projenin Metacritic’teki kullanıcı puanını düşürdü.Bir telefon numarası eklemek, Blizzard Entertainment’ın hesabınızda önemli değişiklikler yapıldığında size bildirim göndermesine olanak tanır. Desteklenen bir ülkedeki, ön ödemeli veya VOIP numarası olmayan bir veri planına sahip herhangi bir cep telefonu bu hizmetle kullanılabilir.


kar fırtınası

Florida’dan bir Call of Duty hayranı, “Video oyunu oyuncularının parasını ödedikleri oyunu oynamalarına izin verilmeden önce bir telekomünikasyon şirketi ile sözleşme imzalamalarını istemek çok yanlış görünüyor” dedi. “Özellikle benimki gibi ön ödemeli telefon planları giderek daha yaygın hale geldiğinde. Pratikte diğer sözleşme planlarından hiçbir farkı olmayan bir iPhone ve telefon planım var: sınırsız arama, kısa mesaj, mobil veri vb. Ancak, aylık ödeme yaptığım için, bir şekilde gelecekteki Activision’ı oynama hakkım yok. oyunlar?

Birçok taraftar da buna tepki gösterdi.genel-22