Apple, iPhone 12 ve üzeri cihazlarda henüz 5G hizmetlerini sunmaya başlamadı. Bharti Airtel web sitesinde yer alan güncellemeye göre Apple, iPhone 12 ve üzeri kullanıcılar için yazılımını henüz güncellemedi. Apple’ın 5G güncellemesini kullanıcılara sunması için beklenen zaman çizelgesine dair şu ana kadar resmi bir bilgi gelmedi. Ancak şimdi, Apple’ın yeni bir iOS güncellemesinin kullanıma sunulmasıyla birlikte bu yıl Aralık ayına kadar gerekli değişiklikleri yapacağı bildirildi.

tarafından bir rapora göre ET TelekomKonuyla ilgili bilgisi olan kişilere atıfta bulunan Apple, Aralık ayına kadar iPhone 12 ve üzeri cihazlarda 5G hizmetine güncellemeyi hedefliyor. Bu, Apple akıllı telefonlar için bir iOS güncellemesi ile birlikte gelebilir.

Apple’ın Delhi ve Mumbai gibi metropol şehirlerde Airtel’in 5G hizmetleri için cihazlarını test ettiği bildiriliyor. Cupertino merkezli devin, Jio’nun ağında 5G dağıtımı için testler yaptığı da söyleniyor. Ancak konuyla ilgili Apple veya Airtel yetkililerinden henüz bir doğrulama gelmedi.

Raporda ayrıca Google Pixel akıllı telefonların Aralık ayında bir yazılım güncellemesi ile 5G hizmetlerini kullanıcılara getireceği belirtiliyor. Bu arada, Airtel’de belirtildiği gibi İnternet sitesi, Airtel ağına sahip bir dizi 5G destekli akıllı telefon, cihazlarda 5G’nin kullanıma sunulması için henüz resmi bir güncelleme almadı. Bu şirketlerden bazıları Samsung, Motorola, Asus, Honor, Lava, LG, Nokia ve Tecno’dur.

Telekom Departmanı (DoT) ve MeitY yetkilileri, 5G hizmetlerinin ülkede geniş çapta kullanımını görüşmek üzere Çarşamba günü telekom operatörleri ve akıllı telefon şirketleriyle bir araya gelecek. Toplantıya Apple ve Samsung yetkilileri de katılacak. Hem DoT hem de Elektronik ve BT Bakanlığı sekreterleri, 5G sorunlarını tartışmak üzere toplantıya başkanlık edecek.

Toplantının gündemi, telefonların Hindistan’daki 5G ağlarında 5G hizmetlerini desteklemeye başlamasını sağlama tartışması etrafında dönüyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8