“Waypoint” başlıklı No Man’s Sky 4.0 henüz piyasaya sürüldü ve oyunun 2.0 veya 3.0 güncellemeleri kadar çığır açıcı olmasa da, Hello Games hala grup oyuna yeni özellikler ve yaşam kalitesi iyileştirmeleri. Bunlar, eziyetten hoşlanmayanlar için yeni bir Rahat mod, özel oyunlar kurma yeteneği, dinamik zorluk, FSR 2.0 desteği ve çok daha fazlasını içerir. Tabii oyun aynı zamanda ilk kez Nintendo Switch’e de geliyor. Aşağıda No Man’s Sky Waypoint için bir fragmana ve güncellemenin tüm yeni özelliklerinin bir özetine göz atabilirsiniz.

 • AMD FidelityFX 2.0 – AMD FidelityFX Süper Çözünürlük 2 (FSR 2), yüksek görüntü kalitesi ve iyileştirilmiş kare hızları sağlayan son teknoloji bir açık kaynak zamansal yükseltme çözümüdür. AMD sitesinde daha fazla bilgi edinin. Entegre grafik çalıştıranlar da dahil olmak üzere tüm PC oyuncuları, grafik kartlarına bakılmaksızın bu yeni teknolojinin artan performansının keyfini çıkarabilir.
 • Rahat Oyun Modu – Yeni rahat ön ayar, No Man’s Sky’ın erişilebilir, rahat bir deneyimi sağlar. Azaltılmış tehlike ve minimum eziyet ile hikayeden hayatta kalmaya ve savaşa kadar oyunun tüm yönlerini deneyimlemek isteyen oyuncular için mükemmel.
 • Özel Oyun Modları – Özel oyun modlarıyla oyunun her yönünü benzersiz oyun tarzınıza göre uyarlayın. Mevcut bir zorluk ön ayarıyla aksiyona hızlı bir şekilde başlayın veya deneyiminizi mükemmelleştirmek için ekonomiden mücadele mücadelesine ve hayatta kalma zorluğuna kadar her şeyi düzeltin.
 • Dinamik Zorluk – Neredeyse tüm zorluk ayarları herhangi bir zamanda değiştirilebilir ve ayarlanabilir, böylece yolculuk sırasında oyun deneyiminizi iyileştirmeye devam edebilirsiniz. Mevcut kayıtlara sahip oyuncular, yeni hayatta kalma zorluklarından veya rahat modun basitliğinden yararlanmak için ayarlarını değiştirebilir ve istedikleri gibi ileri geri değiştirmeye devam edebilirler.
 • Sorunsuz Otomatik Kaydetme – Yeni bir sürekli otomatik kaydetme sistemi, ilerlemenizi kaydetmeyi hiç düşünmenize gerek kalmadan kendinizi tamamen yolculuğa kaptırmanıza olanak tanır. Manuel kaydetmeler kalır ve gerektiğinde size tam kontrol sağlar.
 • Ticaret Roketi – Galaktik Ticaret Ağında otomatik olarak ürün satmak için kişisel bir ticaret roketi yükleyin ve fırlatın. Cihazı gezegen yüzeyindeki herhangi bir yerden çağırın, ardından kâr için yerel Uzay İstasyonuna ateş edin!
 • Envanter Görselleri – Envanter, yeni yuva tasarımları, arka planlar, simgeler ve daha fazlasıyla görsel olarak elden geçirildi. Ürün yönetimi, teknoloji ve kargo yuvalarına artık tek bir görünümden erişilebildiği için kolaylaştırıldı.
 • Nintendo anahtarı – Yolculuğunuza Nintendo Switch’in herhangi bir yerinden başlayın! Hareket halindeyken elde taşınır modda oynayın veya TV modunda oynatmak için sistemi yerleştirin. Taşınabilir deneyim, duyarlı dokunmatik kontrollerle daha da geliştirilir ve tüm modlar Joy‑Con ve Pro kontrol cihazlarını destekler.
 • Uzay Anomalisi Atmosferik – Hareketli Uzay Anomalisi, Anomali boyunca tamamen elden geçirilmiş görsel efektlerle daha derin ve daha atmosferik bir his veriyor.
 • Bölmeleri Bırak – Gezegen yüzeylerinde hasarlı Drop Pod’larla etkileşim, onarım sürecine yardımcı olmak için bir işaretleyici ve rehberlik görevi oluşturacak ve oyuncuların malzeme toplamaları gerektiğinde geri dönüş yollarını bulmalarına olanak tanıyacak. Drop Pod’lar artık sinyal güçlendiriciye veri beslemek yerine doğrudan Exosuit Yükseltme Tabloları ile bulunabilir.
 • Envanter Yeniden Tasarımı – Envanter uzmanlaşması netleştirildi. Yükseltmeler artık teknoloji yuvalarıyla sınırlı, öğeler için daha fazla alan sağlıyor ve hangi yükseltmelerin kullanılacağı konusunda daha ilginç kararlar veriyor. Buna eşlik etmek için, Exosuitlerden Kargo Uçaklarına kadar tüm envanterlerde depolama artırılarak envanter kapasitesi önemli ölçüde genişletildi.
 • Gezegensel Görsel Efektler – Eski uzaylı yapıları ve işaretçileri, etkinleştirildiğinde ortaya çıkan yepyeni efektlerle görsel olarak iyileştirildi.
 • Hikaye Kayıtları – Katalog ve Kılavuz’un yeni Toplanan Bilgi bölümü ile eski hikayeleri bir araya getirin ve yolculuğunuzun bir günlüğünü kaydedin. Siz evrende saklı birçok sırrı ortaya çıkarırken tarihi parçalar, uzaylı bilgileri, önemli hikaye seçimleri ve daha fazlası derlenecek ve kaydedilecektir.
 • Envanter Filtreleri – Envanter öğelerinin kategorileri artık bir dizi filtre kullanılarak vurgulanabilir ve hızlı bir şekilde bulunabilir, bu da eşyalarınızı düzenlemeyi kolaylaştırır.
 • Ağaç İşleme – Karmaşık ürünleri işlemek için ayrıntılı adımlar artık bir ağaç olarak görselleştirilebilir, bu da kaşiflerin alt bileşenleri önceden toplamasına ve hazırlamasına olanak tanır.
 • Nadir Asteroitler – Asteroit alanları artık bir dizi yeni nadir ve egzotik varyant içeriyor.
 • Kilometre Taşı Kılavuzu – Yolculuk Kilometre Taşları artık Katalog ve Kılavuz’dan sabitlenebilir ve Görev Günlüğüne yardımcı ipuçları ve püf noktaları sağlar.
 • Hayatta Kalma Zorlukları – Zorlu kaşifler, üstesinden gelmek için daha fazla zorluk içeren yeni bir hızlandırılmış Hayatta Kalma Modunda cesaretlerini test edebilir. Yakıt tüketimi ve tehlike yoğunluğu gibi nicel denge ayarlarına ek olarak, kaşifler teknolojilerini hasardan onarmaya özen göstermeli ve temel hayatta kalma kaynaklarını elde etmek için dükkanlar yerine kendi hasat yeteneklerine güvenmelidir.
 • Uzay Görsel Efektler – Hologramlara, ışınlayıcılara ve uzay istasyonu çekici ışınlarına yeni görsel efektlerle yeni bir soluk verildi.
 • Yenilenen Katalog ve Kılavuz – Katalog, Kılavuz ve Kilometre Taşı sayfaları, netlik ve kullanım kolaylığı için tamamen yeniden düzenlendi, duraklatma menüsünün üstündeki gezinme sekmeleri kaldırıldı ve tüm bilgilere artık merkezi bir merkezden erişilebilir.
 • Madalyalar – Fraksiyon ve Yolculuk Kilometre Taşlarında ilerleme için kutlama sıralaması madalyaları daha net ve görsel olarak daha çeşitli hale getirildi.
 • Rafiner ve Yemek Tarifleri – Arıtıcı ve Besin İşlemcisi ile deneyler yoluyla keşfedilen tarifler artık ileride başvurmak üzere kaydediliyor.
 • Yeni Fraksiyon Kilometre Taşları – Uzaylı ırkı ve lonca grupları, kaşifler için daha geniş ve daha derin bir oyun deneyimini teşvik eden yeni bir dizi zorluk yayınladı.
 • Teknoloji Paketleme – Kurulan teknolojiler artık uygun, aktarılabilir paketlere demonte edilebilir. Yeni alınmış bir Starship veya Multi-Tool’a kurmak için envanterinizde saklayın ya da hayalinizdeki teçhizatı toplamak için arkadaşlarınızla ticaret yapın.
 • Dramatik Atlas Arayüzleri – Atlas şimdi yeni görsel efektlerle daha da hayranlık uyandırıyor.
 • Yeniden Adlandırmayı Kaydet – Kaydetme verileri, kaydetme konumunun otomatik kaydı ve kaydetmeye özel bir ad verme seçeneği ile artık daha kolay ayırt edilebilir.

Tabii ki, No Man’s Sky 4.0 ayrıca uzun bir hata düzeltmeleri listesi ve diğer küçük düzeltmeler içeriyor. Bunlar hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz şuraya göz atabilirsiniz. tam, kısaltılmamış yama notları burada.

No Man’s Sky PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 ve Switch’te oynanamaz. 4.0 güncellemesi şimdi indirilebilir.

Bu yazıda bahsedilen ürünler

<!–

The links above are affiliate links. As an Amazon Associate, Wccftech.com may earn from qualifying purchases.

–>genel-17