NPM açık kaynak deposunda truva atlanmış ve yazım hatası yapılmış paketleri dağıtan birden çok kampanya, dublajlı tek bir tehdit aktörünün işi olarak tanımlandı. asil çete.

Checkmarx, grubun bir yıldan fazla bir süredir kredi kartı verilerini ve Discord Nitro, oyun ve akış hizmetleriyle ilişkili kullanıcı hesaplarını çalma hedefiyle faaliyet gösterdiği toplam binlerce kurulumdan oluşan 199 sahte paket keşfettiğini söyledi.

Yazılım güvenlik şirketi, “LofyGang operatörlerinin bilgisayar korsanlığı araçlarını bilgisayar korsanlığı forumlarında tanıttığı görülüyor, ancak bazı araçlar gizli bir arka kapıyla gönderiliyor” söz konusu Yayınlanmadan önce The Hacker News ile paylaşılan bir raporda.

Saldırı bulmacasının çeşitli parçaları JFrog tarafından zaten rapor edildi, sonatipve Kaspersky (buna LofyLife denir), ancak en son analiz, çeşitli işlemleri Checkmarx’ın bahsettiği tek bir kurumsal şemsiye altında toplar. asil çete.

LofyGang NPM Kötü Amaçlı Yazılım

Brezilya kökenli organize bir suç grubu olduğuna inanılan saldırganların, araç ve hizmetlerinin reklamını yapmak için kukla hesapları kullanma geçmişi var. GitHub, Youtubeve yeraltı bilgisayar korsanlığı forumlarında binlerce Disney+ ve Minecraft hesabını sızdırıyor.

Ayrıca, teknik destek sağlamak ve üyeleriyle iletişim kurmak için yaklaşık bir yıl önce 31 Ekim 2021’de oluşturulan bir Discord sunucusunu kullandığı da biliniyor. Ana tekliflerinden biri, sahte Instagram takipçileri satan bir hizmettir.

“Discord, Repl.it, glitch, GitHub ve Heroku, LofyGang’ın kullandığı hizmetlerden sadece birkaçı. [command-and-control] operasyonları için sunucular” dedi araştırmacılar.

Dahası, gruba kadar izlenen dolandırıcılık paketlerinin, bazıları kredi kartlarını çalmak için tasarlanmış parola çalıcıları ve Discord’a özgü kötü amaçlı yazılımları gömdüğü tespit edildi.

Tedarik zinciri saldırısının ölçeğini gizlemek için, paketler kasıtlı olarak farklı kullanıcı hesapları aracılığıyla yayınlanır, böylece diğer silahlaştırılmış kitaplıklar, biri bakıcılar tarafından tespit edilip kaldırılsa bile depolarda etkilenmez.

Ayrıca, saldırganın, üst düzey paketin kötü amaçlı yazılımlardan uzak tutulduğu ancak kötü amaçlı yetenekleri tanıtan başka bir pakete bağlı olduğu sinsi bir teknik kullandığı tespit edildi.

Hepsi bu değil. LofyGang tarafından GitHub’da paylaşılan bilgisayar korsanlığı araçları bile, operatörün makinelerine kalıcı arka kapılar dağıtmak için etkin bir kanal görevi gören kötü amaçlı paketlere bağlıdır.

Bulgular, kötü niyetli aktörlerin giderek manzaralarını ayarlamak alt müşterilere yönelik saldırılarının kapsamını ve etkinliğini genişletmek için bir adım noktası olarak açık kaynak ekosisteminde.

Araştırmacılar, “Topluluklar, açık kaynaklı yazılımların kötü amaçlarla kullanılması etrafında şekilleniyor” sonucuna vardılar. “Bunun, önümüzdeki aylarda artacak bir trendin başlangıcı olduğuna inanıyoruz.”siber-2