TechCrunch’ın her gün 15:00 PDT’de gelen kutunuza teslim edilen en büyük ve en önemli hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.

Cuma!

Bülten tanıtımlarında kısalık için bu nasıl? Hadi konuya girelim, böylece bir Sıvı Ölüm açalım ve haftanın bir an önce hafızanın karanlık mesafesine sarkmasına izin verelim. – Christine ve hac

TechCrunch İlk 3

 • ah-oh: Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, bilgisayar korsanlarının 100 milyon dolar kazandığı bir blok zinciri köprüsü ihlali bulduğunu doğruladı. carly daha fazla var.
 • Filleri tek boynuzlu atlara dönüştürmek: Annie Kenya’nın turizm odaklı başlangıç ​​stüdyosu Purple Elephant Ventures’ın sektöre bir miktar modernizasyon getirmek için tohum öncesi 1 milyon dolarlık fon topladığını bildirdi.
 • Resmi görene kadar ne: Amazon’un İzcisi, sadece ona gitmek ve ona bir şans vermek istemenizi sağlar. Maalesef şansınız olmayabilir. Robotu tanıttıktan üç yıl sonra teslimat devi programı azalttığını söyledi, Brian raporlar.

Startup’lar ve VC

Evler birbirine daha yakın inşa edildiğinden ve iklim değişikliğinin artan etkileri doğal manzaralara zarar verdiğinden orman yangınları giderek artan bir tehdit haline geldi. Girişimciler buna karşılık olarak, bu doğal afetlerin ölçeğini ve hasarını en aza indirecek teknolojiler geliştirmeye başladılar. Conveective Capital, onları desteklemek isteyen yeni bir VC firması ve bunu yapmak için 35 milyon dolar topladı. beka raporlar.

hac Pazar büyüklüğü ile özgürlükler alan, bir otomobil bayisiyseniz, toplam hizmet verilen pazarınızın sattığınız otomobillerin değeri olmadığından şikayet eden girişimlerden gerçekten sıkıldınız (bu, otomobil üreticisinin SOM’sidir). SOM’unuz satış komisyonlarının, hizmet planlarının, satış sonrası mal ve hizmetlerin ve gerçekten para kazanabileceğiniz diğer her şeyin toplam değeridir.

Ve sizin için beş tane daha var:

7 yatırımcı, agtech’in tarımın en büyük sorunlarını nasıl çözebileceğini tartışıyor

Tarla havadan görünümünde ürün püskürtücü; teknoloji

Resim Kredisi: Yaratıcı Drone (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Tüm küresel endüstriler arasında belki de hiçbiri iklim değişikliğinin tehlikelerine tarım kadar duyarlı değildir.

Saygın bilim adamları arasında, atmosfere saldığımız CO2 miktarının aşırı hava olaylarını şiddetlendirdiği konusunda bir fikir birliği var. Bu, bir gerileme sırasında agtech VC’lerin çalışma şeklini nasıl etkiliyor?

Daha fazla bilgi edinmek için şunları araştırdık:

 • Techstars Farm to Fork’un genel müdürü ve Bread and Butter Ventures’ın yönetici ortağı Brett Brohl
 • Monica Varman, G2 Venture Partners’ın ortağı
 • Jinesh Shah, Omnivore’un yönetici ortağı
 • Adam Anders, Anterra Capital’in yönetici ortağı
 • Ting Ting Liu, yatırımcı ve Ashutosh Sharma, Hindistan, Prosus Ventures’ın başında
 • Camila Petignat, The Yield Lab’ın ortağı

TC+ ekibinden üç kişi daha:

TechCrunch+ kurucuların ve başlangıç ​​​​ekiplerinin paketin önüne geçmesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan üye olabilirsiniz. Yıllık abonelikte %15 indirim için “DC” kodunu kullanın!

Büyük Teknoloji A.Ş.

Google, 2023 yılına kadar Japonya’daki ilk veri merkezini açmayı planlıyor, İvan yazar. Merkez, 730 milyon dolarlık bir altyapı fonunun parçası ve arama motoru devinin bölgedeki üçüncü merkezi olacak.

Bu sırada, Kyle ve Amanda yapay zeka destekli müzik jeneratörlerine ve bunun genellikle doğal, insani yeteneklerinizi kullanabilmek için para ödediği bir sektördeki yerine baktı.

Ve senin için beş tane daha:

 • Paylaşmak önemsemektir: Yeni bir Twitter özelliği, kullanıcıları tweet’i paylaşmaya, bunun yerine ekran görüntüsünü almaya ve ardından diğer sosyal medyaya göndermeye teşvik ediyor, İvan yazar.
 • Duraklatmaya basın: Bir yargıç, Musk-Twitter davasının iki taraf bir anlaşma üzerinde çalışırken geçici olarak askıya alınabileceğine karar verdi, Amanda raporlar.
 • bu Mariooooooo: Amanda Yeni “The Super Mario Bros. Movie”ye içeriden bir bakış sunuyor ve burada şöyle yazıyor: “Chris Pratt’in Mario’su şu ana kadar Star-Lord’dan çok Andy Dwyer’a benziyor ve onun için bunu seviyoruz.”
 • İnce ayarlar yapmak: Shopify, Avrupa’daki uygulamasına, ulusal tüketici yetkililerinin sorunları bildirmesi için daha hızlı ve daha kolay bir yol içeren bazı tüketici güvenliği özellikleri eklemeyi kabul etti, Nataşa L raporlar.
 • Soğuk bir tane aç: Pepsi, ilk Tesla Semi teslimatlarından bazılarını almak için hattın önünde, Kirsten yazar.

genel-24