“İnsan benzeri performansa” sahip işlemciler geliştirin. Her zamankinden daha “akıllı” yarı iletkenlerden oluşan yeni bir teknolojik nesil sayesinde kendisini mantık yongası pazarına empoze etmeyi amaçlayan Samsung’un hedefi bu. Kaliforniya’da düzenlenen bir endüstri etkinliğinde Koreli dev, yarı iletken işinin geleceği için iddialı hedefleri paylaştı. İkincisi, çiplerinin performansını, insan görevlerini insanlarla aynı şekilde yerine getirebilecekleri bir düzeye yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Samsung System LSI Business – Samsung’da işlemci tasarımından sorumlu iş birimi – yönetim tarafından belirtildiği gibi ortaklarıyla birlikte sinirsel işlem birimi, modem, CPU, GPU ve diğerleri gibi çekirdek IP’lerinin performansını iyileştirmeye odaklanmıştır. Asya devi. Bu Çarşamba günü San Jose’de düzenlenen Tech Day etkinliği sırasında, Samsung System LSI Business başkanı Yong-in Park, bugün “makinelerin insanlar gibi öğrenmesini ve düşünmesini talep ettiğini”, dolayısıyla mantık çiplerinin artan öneminin veya işlemciler

Güney Koreli teknoloji devi, bu sektörde bilgi işleme IC’leri, görüntü sensörleri, modemler, ekran sürücüsü IC’leri, güç yönetimi IC’leri ve daha fazlasını içeren yaklaşık 900 ürün sunuyor. müşterilerine küresel bir çözüm sunmak için bu geniş çip yelpazesi.

Müşterileri çeşitlendirin

Samsung System LSI, insan gözününkine eşdeğer görüntüler yakalamak için yüksek çözünürlüklü görüntü sensörlerini geliştirmeyi hedefliyor. Teknoloji devi, yakında beş insan duyusu gibi davranabilen sensörleri de piyasaya sürecek. Samsung, Exynos 5300 5G modem ve Exynos Auto V920 gibi yeni tekliflerini sunmak için platformundan da yararlandı. Samsung Display tarafından üretilen kuantum nokta (QD) OLED panelleri için yeni bir ekran sürücüsü IC’si de Çarşamba günü açıklandı.

Bir gün önce, şirketin sözleşmeli çip üretim birimi Samsung Foundry, 2027 yılına kadar 1,4 nanometre (nm) çipleri piyasaya süreceğini iddia etti. Hatırlatma olarak, Samsung bu yılın başlarında 3nm çiplerin seri üretimine başladı ve ilk şirket oldu. Bunu yapmak için sektördeki şirket. Cep telefonu sektörünün halihazırda en büyük bellek yongası tedarikçisi konumunda olan şirket, 2025 yılına kadar otomotiv sektörünün de bir numaralı tedarikçisi olmayı hedefliyor.

Son olarak Samsung, yıl sonundan önce Güney Kore’de bellek yongalarına özel bir araştırma merkezi olan Samsung Bellek Araştırma Merkezi’ni açmayı planladığını da belirtti. Bu merkez, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde Red Hat ve Google Cloud ile işbirliği içinde denizaşırı merkezlere sahip olacak.

Samsung, yirmi yılı aşkın bir süredir elinde tuttuğu dünyanın en büyük bellek yonga üreticisi ve ikinci en büyük özel yonga üreticisidir. Bununla birlikte, işlemci tasarımı için, şimdiye kadar çiplerini satın almak için büyük ölçüde “akıllı telefonlar” iş birimine ve ekran iş birimine güvendi.

Kaynak : ZDNet.comgenel-15