Victrix, Ağustos ayında ortaya çıkan Pro FS arcade stick gibi PC veya konsollar için yüksek kaliteli oyun donanımı ürettiği biliniyor. Ürünlerinin çoğu pahalıdır, ancak telafi etmek için yüksek kalitededir. PDP’ye ait üretici bugün, Pro BFG adlı yepyeni bir denetleyici duyurusuna sahip.

Resmi olarak Sony Interactive Entertainment tarafından lisanslanan Pro BFG, PlayStation 5, PlayStation 4 ve PC’de (Xinput denetleyicisi olarak kayıtlı) kullanılabilir. Denetleyici, değiştirilebilir düğme girişleriyle modüler bir yüze, herhangi bir şeyle eşleştirilebilen dört arka düğmeye, tam kablosuz ve kablolu uyumluluğa, düşük gecikmeli sese ve Victrix Control Hub uygulamasından (PC’de mevcuttur) tam mod özelliklerine sahiptir.

PlayStation analog çubuklarının yerleştirilmesinden hoşlanmayan oyuncular, denetleyicinin sol tarafı parçaları değiştirmenize izin vererek ofset analog çubuklarla sonuçlanabileceğinden uygun bir alternatif bulabilir. Dövüş oyunu oyuncuları, altı yüzlü bir düğme düzeni uygulamak için sağ analog çubuğu ve düğmeleri tamamen kaldırabilir.

Pro BFG’nin 3,5 mm jak desteği ve PlayStation 5’in 3D Ses ayarlarıyla uyumluluğu sayesinde ses kalitesi de yüksek. Ekolayzır profilleri ayrıca Victrix Control Hub uygulaması içinde tanımlanabilir ve özelleştirilebilir; burada ayrıca diğer düğme işlevlerini eşleştirebilir veya dört geri düğmesi gibi hangi düğmelerin ne yapacağını değiştirebilirsiniz.

Victrix Ürün Geliştirme Direktörü Trevor Lehr, kontrol cihazının özelliklerinden bahsetti. “Geçen yıl Gambit kontrol cihazını piyasaya sürdüğümüzde, Victrix’in PlayStation için benzer şekilde profesyonel düzeyde bir kontrol cihazını ne zaman piyasaya süreceği hakkında birçok soru aldık. Pro FS, Pro AF ve Gambit dahil olmak üzere Victrix Pro ürün ailesini tamamlayan Pro BFG, kablosuz ve modülerlik ile en yüksek düzeyde tasarım ve özelleştirmeyi yepyeni bir düzeye taşıyor.”

Victrix Pro BFG, şu adresten ön sipariş için kullanılabilir: Victrix’in web sitesi ve sizi yaklaşık 179,99 USD çalıştıracak. Victrix’in gelecek ürünleri hakkında daha fazla bilgi yayınlandıkça güncellemeye devam edeceğiz.genel-17