Balçık Çiftçisi 2 kendi hızınızda oynamanız gereken rahatlatıcı bir oyundur. Zamana duyarlı hedefleri tamamlamak için acele etmeyin ve akışa devam ederek ve zaman içindeki nüanslarını öğrenerek deneyimden en iyi şekilde yararlanacaksınız. Yine de, Balçık Çiftçisi 2 çok sağlam bir eğitim sunmuyor – bazı ezoterik sistemlerinin anlaşılmasını zorlaştırıyor.

Gökkuşağı Adası’ndaki en iyi çiftlik sahibi olma arayışınızı hızlandırmak istiyorsanız, işte size başlangıç ​​için birkaç ipucu: Balçık Çiftçisi 2. Bunlar, ilk başta gözden kaçırması kolay olan temel kavramlardan (bir Çiftlik inşa etmek gibi) çalkantılı Plort pazarını nasıl yöneteceğinizi öğrenmeye kadar uzanır.

daha fazla okuma

yavaş gitmek

Yüklediğin an Balçık Çiftçisi 2, emrinde tonlarca Slime, Plort ve yükseltilebilir gadget olacak. Ve her şeye ayak parmaklarınızı sokmak cazip gelse de, bu maliyetli bir hata olabilir. Kendinizi ince ince yaymak ve mevcut her Slime’ı yakalamak yerine, enerjinizi onları beslemek için gereken yiyeceklerle birlikte bir veya iki tür Slime toplamaya odaklamaya çalışın. Konservatuarınızda bir ton Slime olması bir şeydir, ama onları kontrol edebilmek tamamen başka bir şeydir. Diğer bir deyişle, kalite daha iyi miktar yolculuğunuza başlarken.

Mesajlarını kontrol et

Slime Rancher 2'deki mesaj kioskuna bakan bir oyuncu.

kaçırmak kolay ama Balçık Çiftçisi 2 kullanışlı bir mesaj sistemine sahiptir. Konservatuarınızdan çıkarken, dışarı çıkmadan hemen önce küçük bir büfe göreceksiniz. Burası, iş arkadaşlarınızın sizinle etkileşime geçebileceği ve birçoğu yolculuğunuz için gerekli bilgileri veren mesajlar gönderebileceği yerdir. Bu kioskta bir ünlem işareti gördüğünüzde kontrol ettiğinizden emin olun, çünkü zevk alacağınız yeni bir şey var demektir.

Çiftlik inşa et

Yüzlerce Slime’ı bir araya getirmek ve her sabah bir maceraya atılmadan önce sizi selamlamalarını sağlamak gibisi yoktur. Ancak bu noktaya gelmek saatlerce oyun gerektirir ve oraya ulaşmak için Konservatuarınızda Çiftlikler geliştirmeniz gerekir. Yine de dışarı çıkıp meyve ve sebze toplamak isteyeceksiniz, ancak evde bir Çiftlik oluşturmak, Slime’larınızı beslemek için yiyeceklere kolay (ve hızlı) erişim sağlar ve bu da Newbucks kazanmak için kullanılabilecek Plort’lara yol açar. Çiftlikler, Slime’larınızı mutlu tutmanızı kolaylaştırır ve mutlu Slime’lar daha fazla para üretir ve huzursuz olma ve kaçma olasılıkları daha düşüktür.

Piyasaya göz kulak olun

Slime Rancher 2'deki Plort pazar yeri menüsü.

Gelişen bir çiftlik inşa etmek istiyorsanız, çok fazla Newbuck’a ihtiyacınız olacak. Bu, Plort satmanın her zaman aklınızın başında olması gerektiği anlamına gelir. Bununla birlikte, çoğu oyunun aksine, Plorts’un maliyeti, bir gün önce ne sattığınıza bağlı olarak günlük olarak değişir. Bu, çok sattığınız Plort’ların değerinin yavaş yavaş düşeceği, satılmayan Plort’ların ise yükseleceği anlamına gelir. Piyasayı yakından takip ettiğinizden emin olun, çünkü bu size her Plort için tam olarak kaç Newbucks alacağınızı söyleyecektir. Bu pazar yeri değerleri, evinizin hemen arkasındaki devasa bir panoda bulunabilir.

Piyasayı yönetmenin kolay bir yolu, her gün yatırdığınız Plort’ları değiştirmektir. Bir gün Pink Plorts’a, ertesi gün Tabby Plorts’a odaklanın ve piyasayı sulandırmamak için mevcut diğer Plorts’ları karıştırın. Ayrıca, önümüzdeki birkaç gün içinde değerleri yükselene kadar Plort’ları elinde tutmaktan korkmayın.

Seyahatlerinizi akıllıca planlayın

erken Balçık Çiftçisi 2, zamanınızın çoğunu kaynakları toplamak veya Slimes yakalamak için vahşi doğada harcanacağını keşfedeceksiniz. Birkaç dakikanızı ayırıp bu gezilerde ne yapmayı umduğunuzu planlamak sizin yararınızadır – aksi takdirde, kaynaklar tarafından hızla bunalırsınız (ve sınırlı envanter alanıyla, eve ne getireceğinizi bulmak zor olabilir) ). İşleri basit tutmak istiyorsanız, gezilerinizi ya yakaladığınız Slime’larınız için bir yemek koşusu, yeni Slime’ları yakalamak için bir keşif ya da bir Plort toplama gezisine ayırmayı düşünün.

Vahşi Slimes besleyin

Vahşi doğada zıplayan balçık.

Ele geçirilen Slimeları beslemek ve Plorts toplamak için çalıştığınız şey budur, ancak oyunun başlarında, tüm bu Slime’ları düzgün bir şekilde barındırmak için evde donanımınız olmayabilir. Bu nedenle, vahşi Slime’lardan hala tonlarca para kazanabileceğinizi hatırlamak önemlidir. Yiyecekleri onlara doğru fırlatın, onu yerler ve yakalanan Slimes’ın yaptığı gibi Plorts üretirler. Bu, Konservatuarınızı yükseltmek için para harcamak zorunda kalmadan Plorts yüklemek ve Newbucks kazanmak için harika bir yol olabilir.

Donanım oluşturun ve yükseltin

Slime Rancher 2'de bir yükseltme menüsü.

Konservatuarınızı yükseltmekten bahsetmişken, paranızı akıllıca yatırmanız önemlidir. Yeni oyuncular, birkaç Çiftlik kurarken ve bir veya iki ağılı yükseltirken (birkaç yükseltme ile tonlarca ağıl inşa etmenin aksine) yatırımlarından büyük getiri elde edecekler. Özellikle, paranız yettiğinde Hava Ağı ile birlikte Slimes’ı kontrol altında tutmaya yardımcı olmak için ağıllarınız için Yüksek Duvarlar yükseltmesine geçmenizi öneririz.

Favori bir yemeği servis edin

Slime Rancher 2'de bir Slimepedia girişi.

Balçıklar, en sevdikleri yiyeceklerle beslendiklerinde fazladan Bitkiler üretirler. Slime’lar ve tercih ettikleri yemekler hakkında bilgi Slimepedia’da bulunabilir – bu yüzden yeni bir Slime keşfeder keşfetmez kontrol ettiğinizden emin olun. Slimepedia’nıza istediğiniz zaman basarak erişebilirsiniz. Duraklat buton. seçin balçık düğmesine ilerleyin balçık alt menü ve orada keşfettiğiniz tüm Slime’ların bir listesini bulacaksınız.

Largo Slimes hayati önem taşır

Largo Slime'a bakan bir oyuncu.

Bir Slime, Plort ile beslendiğinde, Largo Slime’a dönüşür. Bunlar, her ikisinin de temel Slime’larının özelliklerini sunan değerli, yükseltilmiş Slime’lardır. Bu, her iki diyetten de yiyecek yiyecek ve her iki Slime’ın Plort’larını bırakacakları anlamına gelir. Nadir Slime’ları ortak Slime’larla birleştirerek bunu kendi yararınıza kullanın. Örneğin, standart bir Tabby Slime sadece et yiyecektir. Bununla birlikte, onu bir Pink Plort ile beslerseniz, Pink Slimes diyetini alır – meyve veya sebzelerle beslemenize izin verir (çoğu yerde kolayca bulunur). Beslendikten sonra, Largo Slimes her iki Slime türü için de bir Plort üretecek ve esasen karınızı ikiye katlayacaktır.

Fosforlu Slimes çabaya değer

Bir yükseltme kaleminde toplanan Fosforlu Slimes.

Sadece geceleri ortaya çıkarlar (ve Konservatuarınızda kalması için Solar Shield mercan yükseltmesine ihtiyaç duyarlar), ancak anlaşılması zor Slimes’ı aramak ve donanımınızı yükseltmek, çabaya değer. Onların Plort’ları tartışmasız yeni oyuncuların para kazanmaları için en iyi yoldur ve bir çift kapmak, ana üssünüzü inşa etmek için uzun bir yol kat edecektir.

Tarr Slimes su ile yenebilir

Slime Rancher 2'de Tarr Slime tutan bir oyuncu.

Tarr Slimes’ı emmek ve onları uzağa fırlatmak, erken dönemdeki tek savunmanızdan biridir. Balçık Çiftçisi 2. Ama sonunda, çeşitli su bazlı aletlerin kilidini açacaksınız – ve Tarr Slimes suya karşı savunmasız olduğundan, bu silahlardan birini en kısa sürede satın almayı düşünün. Ayrıca, bir Largo Slime üçüncü bir Plort yediğinde Tarr Slimes oluştuğunu unutmayın. Bunun olmasını engellemek zor olabilir, ancak ağıllarınızın etrafında oturan Plort’ları emerek olasılığı azaltabilirsiniz.

Mümkün olduğunca keşfedin

Keşif büyük bir parçasıdır Balçık Çiftçisi 2, bu nedenle yoğun gününüzde mutlaka Konservatuarınızın dışına çıkmak için zaman ayırın. Her şey günün saatine göre değişir, bu da güneş battığında yerleri tekrar ziyaret etmeyi önemli hale getirir.


genel-19