Aşırı İzleme 2‘ lansmanı, heyecanla beklenen bir oyunun gelişiyle birlikte gelen tüm tipik sorunlarla kuşatıldı. Sunucu kuyrukları on binlerce oyuncu uzunluğundadır ve uzun bekleyişinizin sonuna geldiğinizde, ya hemen o anda yeniden başlatılır ve sıraya beklenmedik bir şekilde yeniden katılırsınız – ya da benim gibi, çok daha uygunsuz bir zamanda bağlantınızı kaybedersiniz. zaman, bir maçın ortasında gibi.

Birden fazla Blizzard geliştiricisine göre, ekip, en az iki DDOS saldırısını savuşturmak da dahil olmak üzere sunucu kararlılığını düzeltmek için çok çalışıyor, ancak oyunun başlatma sorunları sunucu çalışma süresinin ötesine, yani hesap birleştirme ve SMS Korumasına kadar uzanıyor.

Beş kişilik iki takımda savaşan farklı kahramanlarla dolu bir ekrana sahip Overwatch 2 için promosyon grafiği

Resim: Kar fırtınası

Aşırı İzleme 2‘in gelişi, çapraz ilerlemeyi de beraberinde getiriyor. birden fazla kopyanız varsa aşırı izleme PC, PlayStation, Xbox veya Switch’te bu hesapları kendi hesabınızla birleştirme seçeneğiniz vardır. savaş.net kesintisiz çapraz ilerlemeyi hesaba katar. Şu anda, bu birleştirme herkes için çalışmıyor ve oyuncular Aşırı İzleme 2 kozmetiklerinin gittiğini bulmak için. En çok görüntülenen başlıklardan bazıları Aşırı İzleme 2 teknik destek forumu Şu anda kozmetiklerinin birleştirme sonrası görünmediğini bildiren oyuncular var.

Blizzard şu anda sorunun farkında ve bunu “Bilinen Sorunlar” üzerindeki iplik Aşırı İzleme 2 forumlar.

Yeni bir telefon numarası gereksinimi de aynı miktarda stres ve baş ağrısına neden oluyor. Aşırı İzleme 2 oyuncular. “Savunma Matrisi” rekabetçi bütünlük ve güvenlik girişiminin bir parçası olarak geçen hafta duyurulan tüm Aşırı İzleme 2 Oyuncuların oynamak için geçerli bir “faturalı” telefon numarası sağlamaları gerekecektir. İnternet Protokolü Üzerinden Ses (VoIP) hizmetleri ve “ön ödemeli” planlar kabul edilemezdi ve bu ön ödemeli kısıtlama, Cricket, Metro by T-Mobile ve Mint Mobile gibi ulusal ABD taşıyıcılarındaki birçok kişinin oyun oynamasını engelliyor.

Blizzard, “SMS Protect, öngörülemeyen bir hesap ihlali durumunda hesabınızın sahipliğini doğrulamaya yardımcı olur” diye yazdı. Savunma Matrisi’ni açıklayan blogu. “Benzer şekilde, rahatsız edici bir oyuncu askıya alınır veya yasaklanırsa, SMS Protect onların oyuna geri dönmesini zorlaştırır.”

Sorun şu ki, pratikte bu ön ödemeli planların çoğu faturalı planla aynı şekilde çalışıyor ve sınırsız konuşma, metin, veri vb. hizmetler için her ay faturalandırma yapılıyor. O zamana kadar ön ödemeli bir planınız olduğunu bilemezsiniz. giriş yapmayı denedin Aşırı İzleme 2 ve yapamadım.

“Sinir bozucu, keyfi ve sınıfçı”

“Altı yıldır faturam otomatik ödemeli bir Cricket Wireless müşterisiyim” aşırı izleme oyuncu Matt Laser söyledi Sınır. “Numaramı girdiğimde, telefon sağlayıcımın Blizzard’ın hesap koruması için kullanılmaya uygun olmadığını belirten ‘Lütfen faturalı bir numara girin’ yazan bir hata mesajıyla karşılaştım.

Laser, birinci sınıf, sınırlı sayıda üretilen görünümler ve “çok fazla yağma kutusundan” kazanılan diğerleri de dahil olmak üzere altı yıllık kozmetik ürünlerini bir gecede kaybettiğini söyledi.

“[It’s] can sıkıcı, keyfi ve klas,” dedi Laser.

Telefon numaralarını kullanmak, çok oyunculu oyunlarda hile ve kötüye kullanımla mücadele etmenin yeni bir yolu değil. Laser, sıralı oynamak için numarasını kullanabileceğini söyledi. Dota 2 yıllarca sorunsuz maçlar.

Ön ödemeli planlar, düşük gelirli aileler için bütçe dostudur ve en azından ABD’de Verizon gibi aynı mobil premium operatör ağlarında çalıştıkları için daha pratik ve ekonomik bir seçim olabilir. Yurtdışında, özellikle Güney Amerika ve Güney Asya gibi büyük oyun pazarlarında ön ödemeli hizmet almanın daha yaygın bir yolu gibi görünüyor.

Bir kullanıcı r/Overwatch alt dizinine “Burada Endonezya’da faturalı hat kullanan biriyle hiç tanışmadım” diye yazdı. “Yani tam deneyeceğim sırada kilitlendim OW Yeniden. Toplam oyun sürem yaklaşık 1500 saat ve Blizz kapıyı suratıma çarpıyor.”

Overwatch 2 kahramanı Wrecking Ball'un ekran görüntüsü, makineli tüfekler ve örümcek benzeri bacaklarla donatılmış mecha hamster topunun altında muzaffer bir şekilde duran küçük bir bronz hamster.Overwatch 2 kahramanı Wrecking Ball'un ekran görüntüsü, makineli tüfekler ve örümcek benzeri bacaklarla donatılmış mecha hamster topunun altında muzaffer bir şekilde duran küçük bir bronz hamster.

Resim: Kar fırtınası

Sosyal medyada insanlar benzer hayal kırıklıklarını paylaşıyor ve bir kişi öyle olduğunu söylüyor. ön ödemeli bir telefona sahip olmaktan utanmak.

Poster, r/Overwatch alt dizinine “Yıllardır arkadaşlarımla ve ailemle oynuyorum, şimdi telefon planım yüzünden hiçbiriyle oynayamıyorum” diye yazdı. “Oynamaktan diskalifiye olacağımı hiç düşünmemiştim. aşırı izleme yeteneğime göre [to] bir telefon sözleşmesi yapmak. Blizzard, oyun oynamak için kendimi çok fakir hissettiren ilk şirket.”

Diğer bir konu da, hangi taşıyıcıların hangi tür planlardan etkilendiğinin belirsiz olmasıdır. Kullanıcılar Metro by T-Mobile’ı kullanma yeteneğini bildirirken, diğerleri bunu yapamıyor. Oyuncular, yalnızca bir hafta önceden duyurulan bir şey için ve yalnızca tam olarak neyin gerekli olduğunu bulmak için ayrıntılara girdiklerinde yıllarca süren ilerlemelerini kaybediyorlar. Pek çok kişi için meşru bir giriş engeli haline geldi. aşırı izleme oyuncular, sadece Edge vakalarından fazlasını etkiliyor.

Şu anda en büyük sorun Aşırı İzleme 2 basit bir şekilde oturum açıp oyunu oynayamamaktır. Bu çözüldüğünde, umarım diğer sorunlar da çözülür.genel-2