Gelecekteki bir Xbox güncellemesi, insanların belirli oyunlarda sorunlara yol açabilecek bir özellik olan Hızlı Devam Etmeyi devre dışı bırakmasına izin verebilir. Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, Twitter’da bir hayranına Hızlı Devam’ı devre dışı bırakma yeteneğinin “mantıklı” olduğunu ve bunun ekiplerinden araştırmasını isteyebileceği bir şey olduğunu söyledi.

Spencer, “Bunu bakılacak şeyler listesine koyacağız” dedi. VGC tarafından tespit edildi.

Hızlı Devam, Xbox Series X|S’in göze çarpan özelliklerinden biridir ve birden fazla oyunun olduğu yerde askıya alınmasına ve oyuncuların yeniden yüklemeye gerek kalmadan geri atlamasına olanak tanır. Ya da en azından böyle çalışması gerekiyor.

Fortnite, Battlefield 2042, MultiVersus ve daha fazlası gibi bir dizi çevrimiçi oyun için oyuncular, bir oyunu gerçekten tamamen kapatmanın ve yeniden başlatmanın daha kolay olduğunu bildirdi. Microsoft’un kendi Halo Infinite’i için geliştirici 343 Industries, sorunlardan kaçınmak için Hızlı Devam’ı kullanmamanızı tavsiye etti.

Bu açıkça ideal olmaktan uzak, bu nedenle Microsoft’un konuyu araştırdığını duymak güzel. Ve adil olmak gerekirse, Hızlı Devam iyi çalıştığında, çok çeşitli ve sayıda oyunda olduğu gibi, oldukça inanılmaz.

Mart ayındaki bir Xbox güncellemesi, oyuncuların iki oyunu ona sabitlemesine izin vererek Hızlı Devam’ı güçlendirdi, yani her zaman anında kullanılabilir olacaklar. Daha önce bildirdiğimiz gibi, bir oyunu Hızlı Devam’a sabitlemek için, kullanıcıların bir oyun seçmeleri, Menü düğmesine basmaları ve açılır menüden “Hızlı Devam Ettirmek için Sabitle”yi seçmeleri yeterlidir. Bu oyunlar, yalnızca oyuncular bunları manuel olarak kaldırırsa veya zorunlu bir güncellemeleri varsa kaldırılacaktır.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1