Popüler mantar olmayan token (NFT) serisi VeeFriends’in karakterleri artık çocuklar için fiziksel oyuncaklara dönüştürülmektedir. Bu oyuncaklar, Macy’s ve Toys”R”Us gibi çok mağazalı zincirlerden satın alınabilecek. Girişimci Gary Vaynerchuk tarafından oluşturulan NFT koleksiyonu ilk olarak Mayıs 2021’de piyasaya sürüldü. Dijital koleksiyon koleksiyonu, astronot ve sihirbaz gibi giyinmiş insanların yanı sıra hayvanların ayrıntılı animasyonlu avatarlarını içeriyor. VeeFriends’in, projenin başlangıcından bu yana yaklaşık 240.15 milyon $ (kabaca 2.000 crore) satış yaparak tüm zamanların NFT koleksiyon satışları açısından 20. sırada olduğu bildiriliyor.

17 Ekim’de piyasaya sürülecek olan bu oyuncak koleksiyonu, herkesin bir VeeFriends karakterine sahip olmasını sağlamayı amaçlıyor.

VeeFriends’in doğrulanmış Twitter hesabı, artık oyuncaklara dönüşen NFT’lerin bir videosuyla birlikte resmi bir duyuru yayınladı.

“VeeFriends topluluğumuza değer katmayı hedefliyor – seçilen sahipler koleksiyonu talep etmek için ilk erişime sahip olacak ve tüm topluluğumuz mağaza içi etkinliklerde RSVP’ye öncelik tanıyacak. VeeFriends Başkanı Andy Kraniak bir resmi konuşmasında, “Bu, topluluğumuzla bağlantı kurmak ve onlara karakterlerin ardındaki IP’nin gelişimini göstermek istediğimiz yollardan sadece biri,” dedi. Blog yazısı.

Bu oyuncakların fiyatları 24.99 $ (kabaca 2.000 Rs.) olarak belirlendi.

NFT’ler, son yıllarda, sanal dijital varlıkların benimsenmesini sağlamada çok önemli bir rol oynayan Web3 sektöründe popüler bir unsur olarak ortaya çıkmıştır.

NFT’lerin fiziksel öğeler olarak benimsenmesi de bir trend olarak hız kazanıyor gibi görünüyor.

Ocak ayında, lüks mücevher markası Tiffany & Co., CryptoPunks NFT parçalarından esinlenerek elmas ve değerli taşlarla süslenmiş 250 adet kolye satışını duyurdu.

2017 yılında piyasaya sürülen CryptoPunks, Larva Labs tarafından Ethereum blok zincirinde inşa edilen popüler bir NFT koleksiyonudur. Bu serideki dijital koleksiyonlar, insanlara ve hayvanlara benzeyen 10.000 sanat karakteri avatarına sahiptir. Tüm parçalar benzersizdir ve birbirinden farklıdır.

Piyasa takipçisi DappRadar’dan elde edilen verilere göre, spekülatif kripto varlığın popülaritesi patladığı için NFT’lerin satışları 2021’de 25 milyar dolara (kabaca 1.84.700 crore) ulaştı.

NFT’ler veya değiştirilemez jetonlar, giysi ve ayakkabı gibi gerçek hayattan ve oyun karakterleri gibi sanal karakterlerden ilham alan blok zincir ağları üzerine inşa edilmiş dijital koleksiyonlardır.

Nike, Gucci, Dolce & Gabbana gibi üst düzey lüks markalar, NFT parçalarının satışlarıyla birlikte toplam 260 milyon $ (kabaca 2,100 crore Rs.) topladı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8