Kurumsal alandaki her zaman coşkulu Apple, hibrit iş yerinin birçok zorluğuna çözüm arayan şirketler için fırsatlar yaratıyor.

Birçok işletme, iş dünyasının karmaşıklığıyla uzlaşmaya çalışırken zorluklarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. uzak ekipleri idare etmek. Bu zorluklar sadece uygun bir MDM hizmeti seçmek ve çalışanları tanımadıkları kişilerden gelen bağlantılara tıklamamaları konusunda uyarmakla sınırlı değildir. Zorluklar, diğer görevlere daha iyi harcanabilecek zaman alan, her zaman basit olmayan cevaplarla görünüşte basit soruları kapsar.

Örneğin:

  • Bir çalışan bir şirketten ayrıldığında ne olur? Ekipmanın iade edilmesini ve hizmetlerin güvence altına alınmasını sağlamak kimin işidir?
  • MDM’yi seçmeye ve yönetmeye ne dersiniz? Bu görevi kim üstleniyor?
  • Yeni çalışanları işe alırken süreç nasıl işleniyor? Bazı uzak kurulumlarda ulusal sınırları aşan bilgisayar satın almaya ne dersiniz? MacPaw kısa süre önce, Ukrayna’nın işgali gerçekleşirken ekiplerini iş esnekliği için yerleştirirken bununla ilgili deneyimlerini paylaştı.
  • Dağıtılmış bir ekip için en iyi iş akışı nedir? Şirketinizde kimlerin asenkron iletişim deneyimi var?
  • Uzak ekipler için teknik destek için en iyi uygulama var mı? Bir bilgisayar bozulduğunda kaç günlük kesinti kabul edilebilir?
  • Çalışanların refahı ve ekipler arasında uyum sağlamak için işveren sorumluluğuna ne dersiniz?

Daha büyük kuruluşlar, tüm bu zorluklara çözüm bulmak için insan sayısına sahip olsa da, daha küçük kuruluşlar kendilerini biraz bataklık içinde bulabilirler.

Genellikle ne olur, ne olmalı

Ayrıca, bu zaman alıcı görevlerin çoğunu çözmenin genellikle varsayılan olarak yüksek ücretli teknik destek ekibine bırakılması sorunu da vardır. Bunun etkisi, yüksek maliyetli, yüksek değerli çalışanların, değerli zamanlarını nispeten düşük değerli ancak gerekli görevlerle uğraşarak geçirmesidir. Buna ek olarak, BT uzmanınız, ulusötesi gümrük düzenlemeleri konusunda derin bilgiye sahip bir lojistik uzmanı olmak zorunda değildir; bu, zorluğun bazı unsurlarını çözmenin daha da uzun sürebileceği anlamına gelir.

Bu, işin değişen geleceğine yanıt olarak çok sayıda dahili operasyonu dönüştürme ihtiyacıyla mücadele ederken işinize tanıdık geliyor mu? Muhtemelen öyledir ve bu zorluklar dizisi, gezegendeki on binlerce işletmede tekrarlanmaktadır.

Bu karmaşıklığı çözmek bir fırsattır – ve bazı şirketler zaten plakaya adım atıyor.

Örneğin, her yerde — şirketlerin bu yolculukta ilerlemelerine yardımcı olmayı uman bir girişim. Sunulanlar hakkında bir fikir edinmek için şirkette Global BT ve Güvenlik Başkanı Chris Cashman ile konuştum.

Cashman, Apple, Slack, Bird ve WeWork’ta üst düzey teknoloji rolleri üstlendi, bu nedenle uzaktan çalışma ve kesintileri iyi biliyor. Bird’deyken, şirket dünya çapında yeni ofisler açarken zorluklarla karşılaştı. (Cashman, tedarik, kurulum ve nihai kurtarmadan sorumluydu.)

Ayrıca iş dünyasının pandemi öncesinde bile yeni modellere geçişini ilk elden gördü. “LA’de henüz kullanılmayan bir ofisimiz vardı, orada yaklaşık 10 kişi vardı – 350 kişilik bir şirketti.”

Daha büyük şirketlerin bile bu zorluklarla mücadele ettiği ortaya çıktı. Cashman, “Gerçekten çok büyük şirketlerimiz vardı – 10.000-20.000 koltuk – bu sorunları çözmeleri gerektiğini söyleyerek bize geldiler” dedi.

Apple, şirketten hızla pay alıyor

Kısmen çalışanların istediği bu olduğu ve kısmen de Apple’ın cihazlarının kurumsal kimlik bilgilerini iyileştirmeye yönelik devam eden çalışmaları nedeniyle, şirketinin müşterilerinin çoğunda Apple dağıtımlarında güçlü bir artış gördüğünü doğruladı.

“Apple bunu gerçekten anlıyor ve hibrit çalışmayı desteklemeyi kolaylaştırıyor. Güvenlik uyumluluğunu kolaylaştırır. Dağıtımı kolaylaştırır. Tüm bu iş akışlarını çok basit hale getiriyor, ”diye açıkladı Cashman.

Apple’ın el değmeden kurulumu desteklemek için altyapıyı bir araya getirme başarısı inanılmaz derecede önemlidir, çünkü uzak ekiplerde bile yüksek verimli donanım dağıtımlarına olanak tanır. Cashman, “Microsoft, Apple’ın bu konuda beş yıl gerisinde” dedi.

Allwhere, şirketleri desteklemek için bir dizi hizmet sunar. Cihaz dağıtımını, kurtarmayı ve desteği işleyebilir ve bazı şirketlerin karşılaştığı sağlık ve zindelik zorluklarını aşmaya yardımcı olan sanal çalışan avantajları paketlerini bir araya getirdi.

Şirket, çalışanlarına hizmet verilen markalı mağaza benzeri çözümler yaratır ve hibrit dağıtımın üstesinden gelmenin birçok zorluklarını ellerinden alarak şirketin mevcut BT departmanlarını destekler. Tedarikten dağıtıma ve ofis ekipmanı sipariş etmek veya çalışanlara sağlanan faydalarla ilgilenmek dahil olmak üzere iyi bir işe alım deneyimi geliştirmeye kadar her şeyi halledebilir.

Şirketin doğası gereği Apple dostu olması, yeni Apple girişimini oluşturan ortaya çıkan fırsatın altını çiziyor.

Cashman, müşterilerinin çoğunun EOL’ye ulaştıklarında cihazları yeniden satmak için hareket etmelerinin de ilginç olduğunu kaydetti. Bu bir değişiklik, çünkü birçok şirket bunu geçmişte zamandan ve emekten tasarruf etmek için yapmadı. Ancak bu görev artık dış kaynaklı olabileceğinden, yapacaklar.

Hibrit çalışma bir iletişim sorunudur, bu yüzden çözün

Cashman, şirketlerin, yönetimin üst kademelerinde uzaktan ve hibrit çalışmanın etkin bir şekilde yönetilebileceği dahili alanlar yaratması gerektiğini savunuyor. Presenteeism çıktı, iletişim ve işbirliği içeride.

Bunların bir kısmı için bir çözüm, belgeleri toplamaktır.

Şirketinizin benzersiz ihtiyaçlarını karşılayan etkili notlar, kılavuzlar ve sorun giderme SSS’leri yazmak zaman alabilir, ancak bu varlıklar kuruluş genelinde yardım ve destek sağlayabilir ve farklı saat dilimlerindeki çalışanlar için aynı derecede faydalıdır. guru Cashman, bunları oluşturmak için yararlı bir araç olabileceğini söyledi.
“Arıza süresini en aza indirgemek, insanları üretken kılmak ve ardından bu zaman uyumsuz iletişim araçlarına sahip olmak için iyi iş akışlarına sahip olmak, hangi saat diliminde olursanız olun, nerede olursanız olun, zamanınızda bilgi alacağınız ve daha sonra katkıda bulunabileceğiniz anlamına gelir. ve bu tartışmaya değer katın” dedi.

Şirketler ayrıca asenkron iletişim için iyi uygulamalar geliştirmelidir. Asenkron proje geliştirme araçları, örneğin kavram ve video mesajlaşma servisleri gibi dokuma tezgahı şirketlerin zaman dilimlerinde esnek ve üretken olmalarına yardımcı olabilir.

Ama uzaktan çalışanlar tembeldir, değil mi? Hiç de bile.

“Bence günün sonunda işler hedeflere ulaşmakla ilgili. Cashman, 40 saate ulaşmak için köle olmaktan vazgeçmemeliler” dedi. “Haftada 40 saatten fazla çalışmazsanız başarılı olamayacağınız zihniyetinden yavaş yavaş uzaklaşıyoruz.”

Kaliteli iş teslim etmek ve üzerinde anlaşmaya varılan proje hedeflerini karşılamakla ilgili olacaktır. “İşverenler ödediklerini alacaklar ve ayrıca işçilerini de yakmayacaklar.” Ve belki de biz daha iyisini inşa ederken denge yeniden kurulacak. işin geleceği.

lütfen beni takip et heyecanya da bana katıl AppleHolic’in barı ve ızgarası ve Elma Tartışmaları MeWe’deki gruplar.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.

genel-13