Geliştirici CD Projekt Red, 4 Ekim’de şu anda üç yeni Witcher oyunu ve bir Cyberpunk 2077 devamı ve yeni, orijinal bir IP’de bir oyun seti planladığını duyurdu. Cyberpunk 2077 geliştirme ekibinin bir üyesi, bu Cyberpunk devam oyununun Cyberpunk 2077 için yalnızca tek genişletmeyi görmemizin nedeni olduğunu söylüyor – CD Projekt Red’in RPG oyunu için yayın öncesi planlarından önemli bir değişiklik.

Siberpunk 2077 üst düzey tasarımcı Miles TostCD Projekt’in ‘Project Orion’ kod adlı Cyberpunk 2077 devam filmi duyurusunu retweet ederek, “Neden sadece bir #Cyberpunk2077 genişletmesi olduğunu merak edenler için – Endişelenmeyin, hala arkanızdayız, chooms!”

Buradaki ima, daha fazla genişletme yerine, tamamen yeni Cyberpunk oyununu göreceğimizdir. Bu, CD Projekt’in başlangıçta Cyberpunk 2077’nin lansman sonrası yol haritası için planlarından oldukça büyük bir ayrılma.

Cyberpunk 2077’nin 2020’de piyasaya sürülmesinden önceki aylarda, CD Projekt başkanı ve ortak CEO’su Adam Kiciński, oyunculara şirketin The Witcher 3: Wild Hunt için ürettiğinden daha fazla Cyberpunk 2077 DLC’si beklemelerini söylemişti. iki büyük genişletme ve 16 eklenti paketi.

Hepimizin bildiği gibi, Cyberpunk 2077’nin Aralık ayında çok geciken lansmanı olan yuvarlanan felaketten sonra planlar oldukça çarpıcı bir şekilde değişmek zorunda kaldı. 2023’te çıkacak olan Phantom Liberty genişlemesinin Eylül ayında duyurulmasından kısa bir süre sonra, CD Projekt bunun Cyberpunk 2077 için planlanan tek genişleme olduğunu açıkladı.

Cyberpunk 2077’nin zorlu lansmanına ve çalkantılı ilk yılına rağmen bu, birçok oyuncu için sürpriz oldu. Ancak şimdi, stüdyonun sorunlu 2077’yi tamamen yeni bir başlık lehine daha fazla genişletme planlarını baltaladığı görülüyor.

Şirket, kod adı Orion olan bu oyunun CD Projekt’in Boston’daki yeni Kuzey Amerika stüdyosu tarafından geliştirileceğini söyledi.

Cyberpunk 2077’nin devamı hakkında somut ayrıntılara sahip olmak için muhtemelen birkaç yıl daha bekleyeceğiz. Bu arada, Night City gezilerimizde bulduğumuz en iyi Cyberpunk 2077 modlarına göz atın.oyun-2