Bir rapora göre, belirsizlik ve değişim işyerinde yeniliği teşvik ediyor, ancak aynı zamanda işletmeler için yeni baş ağrıları da yaratıyor. Adobe Belge Bulutu kanıtlandı.

ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya ve Hindistan’daki işletmeler üzerinde yapılan bir anket, yöneticilerin ve çalışanların %70’inin “değişimin işyerinde yeni sabit haline geldiği” konusunda hemfikir olduğunu ortaya koydu.

Ancak çalışan kaygısını körüklemesine rağmen, KOBİ liderlerinin %68’i ve işletme yöneticilerinin %77’si “sürekli belirsizliğin işlerini işbirliği yapmak için yeni yollar bulmaya zorladığına” inanıyor.

Kesin olan tek şey belirsizliktir

Ekonomi, siyaset, iklim değişikliği, silah şiddeti ve Covid-19. Bunlar, hem işletmelerde hem de KOBİ’lerde yöneticilerin ve çalışanların en önemli endişeleridir. Zamanın Geleceği (yeni sekmede açılır) rapor ortaya çıktı.

Yöneticilerin ve çalışanların %70’inin güncel olayları geçen yıla göre daha fazla tartıştığını iddia etmesiyle, bu endişeler işyerini tüketti. Ve bu, artan belirsizliğin işe odaklanmalarını zorlaştırdığını bildiren 3 kişiden 1’i çalışanlar için kötü haber.

Ancak, kenara itilmekten korkan sadece çalışanlar değil. Çalışanların %39’u 2023’te yeni bir iş düşünürken, yöneticiler (%41) ve küçük işletme liderleri (%34) de öyle. İşverenlerinin değerleriyle uyumlu olmadığını düşünenlerin %52’si yeni bir iş bulabileceklerini itiraf etti.

Ancak hepsi kötü haber değil – ve dijital araçlar yeniden etkileşimin anahtarı olabilir gibi görünüyor.

Şirketlerin dijital çözümlere yatırım yaptığı Adobe’ye göre, çalışanların “yenilik sayesinde daha iyi bir iş-yaşam dengesi yaşadıklarını söyleme olasılıkları”, eksik şirketlere kıyasla iki kat daha fazlaydı. çevrimiçi işbirliği ve oluşturma araçları. Ve %20’si meslektaşları ile daha fazla verimlilik ve daha iyi çalışma ilişkileri deneyimlediklerini söyledi.

İş dünyası liderleri de benzer sonuçlara tanık oldu. %80’i “işyerinde daha yüksek üretkenlik ve daha yüksek verimlilik de dahil olmak üzere artan inovasyonun en az bir faydasını” gözlemlediklerini söyledi.

KOBİ liderlerinin %71’i ve işletme yöneticilerinin %81’i, iş dünyasının endişelerine yanıt vererek, işverenlerin ve çalışanların gelecekte belirsizlikten kurtulmalarına yardımcı olmak için kuruluşlarının önümüzdeki yıl içinde giderek daha fazla dijitalleşeceğine inanıyor.genel-6