Telefonlarımız ve diğer kişisel mobil teknolojilerimiz, şarj edilmesi gereken pillere güvendiği sürece, araç şarj cihazları gibi aksesuarlar her zaman sahip olunması gereken yararlı bir araç olacaktır. İşe giderken (çünkü bir gece önce şarj etmeyi unuttunuz) telefonunuza verdiğiniz ekstra yüklemeye veya uzun bir yolculuktan sonra tam dolu bir pile sahip olmanın rahatlığına kim hayır diyebilir.

Şimdi, telefonlar için araç şarj cihazlarının ne kadar önemli olduğunu belirledikten sonra, şu anda piyasada bulabileceğiniz en iyilerinden bazılarına göz atalım. Dışarıdaki sayısız seçenek arasından en iyi seçimlerimizi topladık. Tek yapmanız gereken hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu görmek!

Şarj cihazıyla ilgili diğer içeriklerimizden bazılarına da göz atmak isteyebilirsiniz:

Bir bakışta en iyi seçimlerimiz:

En iyi araç şarj cihazlarını nasıl seçiyoruz?

Bu pazarda itibar kazanmış, denenmiş ve test edilmiş markalardan gelen araç şarj cihazlarını arıyoruz. Bu listeye bir araç şarj cihazı eklerken/değiştirirken kaliteyi, özellikleri, uyumluluğu ve bunların fiyata göre nasıl yığıldığını dikkate alıyoruz.

Kablolu araç şarj cihazları:

Anker PowerDrive Speed+ 2 Araç Şarj Cihazı

Anker, muhtemelen şarj cihazları ve piller konusu gündeme geldiğinde en çok duyduğunuz şirketlerden biridir ve bu iyi bir nedenden dolayıdır. Yıllar boyunca, inanılmaz güvenilirlik, yapı kalitesi ve yenilikçi yaklaşım sayesinde bu segmentte bir isim olmayı başardı.

Anker PowerDrive Speed+ 2 araç şarj cihazı, 2016 MacBook’u 2 saat ve 30 dakika şarj etmek için yeterli olan maksimum 30 W çıkışa sahiptir. Bir USB-C ve bir USB-A bağlantı noktasına uyan oldukça küçük bir araç şarj cihazıdır.

Ainope 48W Süper Mini

Dışarıda küçük bir form faktörüne sahip birçok araç telefonu şarj cihazı olsa da, Ainope Super Mini muhtemelen hepsinin en şık ve en kompakt olanıdır. Araç telefonu şarj cihazı yapan çevrimiçi en popüler markalardan biridir ve alıcılar tarafından sevildiği görülmektedir.

Sadece birkaç dolar daha ödeyerek Anker PowerDrive 2’nin iki katı şarj hızına sahip oluyorsunuz! Bu özel Ainope Super Mini araç şarj cihazı ayrıca bir USB-C (PD3.0) ve bir USB-A(QC3.0) bağlantı noktası ile birlikte gelir. Birincisi 30W’a kadar şarj edebilir, ikincisi ise 18W’da. Daha da iyisi, güçte herhangi bir düşüş olmadan iki cihazı aynı anda en yüksek hızlarda şarj edebilmenizdir.

Üstüne üstlük, bu küçük kötü çocuk yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır ve dayanıklı bir USB-C – USB-C 3.3ft naylon kablo ile birlikte gelir. Ancak, ikisi arasında daha güçlü olan USB-C bağlantı noktasını kullanmak isterseniz, kendi USB-C – Lightning kablonuzu almanız gerekir.

Elecjet 63W PD PPS

Elecjet’in 63W şarj cihazı, PD PPS adı verilen bir standardı desteklediği için süper hızlı şarj hızlarına sahip telefon sahipleri için mükemmel bir seçim gibi görünüyor. İyi bir örnek, maksimum hızda şarj etmek için Programlanabilir Güç Kaynağı (PPS) gerektiren Samsung Galaxy telefonlarıdır.

Elecjet 63W, 45W’a kadar şarj etme hızlarına sahip bir USB-C PD3.0 bağlantı noktası ve 18W’a kadar çıkan bir USB-A QC3.0 bağlantı noktası ile birlikte gelir. Yüksek güç çıkışı, MacBook Air /Pro veya Dell XPS gibi bir USB-C bağlantı noktasına sahip dizüstü bilgisayarların şarj edilmesini de sağlar.

Elecjet, gücü düşmeden her iki bağlantı noktasından da maksimum hızlarda şarj olur. Ayrıca kendi 3,3 ft USB-C – USB-C kablosuyla birlikte gelir.

Anker PowerDrive III Duo

Harika bir araç telefonu şarj cihazı arayışımızda bir kez daha bir Anker cihazına rastladık. Anker PowerDrive III Duo, iki adet USB-C bağlantı noktasıyla gelen birkaç modelden biridir. Her ikisi de cihazınızı maksimum 20W hızda şarj edebilir. Neyse ki, her iki USB-C bağlantı noktası aynı anda en yüksek hızlarında şarj olabilir.

PowerDrive III Duo, yüksek kaliteli ve dayanıklı malzemelerden yapılmıştır ve Anker’in PowerIQ 3.0 teknolojisi sayesinde evrensel olarak uyumludur. Yine de akılda tutulması gereken bir şey, bir kablo ile gelmediği, bu yüzden kendi kablonuzu almanız gerektiğidir.

Anker, aşırı yüklenmeleri önleyen, sıcaklığı kontrol eden ve daha fazlasını sağlayan MultiProtect güvenlik sistemi sayesinde maksimum güvenliği garanti eder.

Kablosuz araç şarj cihazları:

iOttie

Tamam, en iyi araç şarj cihazlarından bazıları olduğunu düşündüğümüz şeyleri listeledik, peki ya kablosuz olanlar? İlk önerimiz, alıcılar arasında oldukça popüler olan iOttie kablosuz araç şarj cihazı.

Bu araç kablosuz şarj cihazı, 10W’a kadar bir Android telefonu ve 7.5W’a kadar bir iPhone’u güçlendirebilir. Telefonunuzu oraya yerleştirdiğinizi algıladığında otomatik olarak yakalayabilir veya bırakabilir. Bunun da ötesinde, üç farklı bağlantı seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz: bardaklık, gösterge paneli ve havalandırma/CD.

iOttie kablosuz araç şarj cihazı, Auto Sense yuvası, çift USB araç şarj cihazı, gösterge paneli pedi ve kutunun içinde yansıtıcı etiket ile birlikte gelir. Montaj, hareketi açısından çok yönlüdür, bu nedenle arabanızda rahat bir pozisyon bulabilmelisiniz.

Anker MagGo

Evet, Anker kablosuz araç şarj cihazı da yapıyor, şaşırdınız mı? Ancak Anker MagGo, yalnızca iPhone 12 ve sonrası için tasarlanmış oldukça niş bir üründür. Bunun nedeni, bir MagSafe kablosuz araç şarj cihazı olmasıdır.

Yelpazenin daha pahalı tarafındadır, ancak hem telefonunuzu hem de montajın kendisini inanılmaz bir şekilde kavrama özelliğine sahiptir. Detaylara ve yüksek kaliteli malzemelere büyük özen gösterilerek yapılmıştır. Kutuda, birlikte verilen 2 bağlantı noktalı USB Anker araç şarj cihazı, 5 ft USB-C – USB-A şarj kablosu 4 kablo klipsi (kendinden yapışkanlı), montaj pedi (3M) ve belgeler bulacaksınız.

Kolaylık sağlamak için MagGo, telefonunuzu karanlık koşullarda yerleştirmenize yardımcı olan ortam ışığıyla birlikte gelir. Şarj olurken maksimum 7.5W söndürebilir. Yalnızca MagSafe özellikli telefonlar ve kılıflarla uyumlu olduğunu unutmayın.

Güç senin!

İşte karşınızda – 2022’de satın alabileceğiniz en iyi araç telefonu şarj cihazı seçimimiz. Tabii ki, belirli ihtiyaçları karşılayan birçok niş ürün var, bu yüzden aşağıdaki yorumlarda kendi kişisel tercihlerinizi eklemekten çekinmeyin!telefon-1