Twitter ve Musk, 44 milyar dolarlık anlaşmayı kapatma planını onayladı, hisseler %22 arttı

heyecan bir mektup aldığını söyledi elon musk hisse başına 54.20 $ (veya 44 milyar $) olan orijinal anlaşma ile devam etmek. Haberin ardından Twitter hisseleri yüzde 22 yükseldi.

ile yeni bir dosyalamada ABD Güvenlik ve Değişim Komisyonu (SEC), Musk’ın hukuk ekibi de mahkemeden duruşmayı ve diğer tüm işlemleri ertelemesini istedi.

Ayrıca Okuyun

Elon Musk, tweet'lerin ön onayını gerektiren SEC amp39muzzleamp39'u sona erdirmek istiyor

Twitter’dan yapılan açıklamada, “Musk taraflarından SEC’e (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) sunmuş oldukları mektubu aldık. Şirketin niyeti, işlemi hisse başına 54.20 dolardan kapatmak” dedi.

Musk tweet attı: “Twitter satın almak, her şey uygulaması olan X’i yaratmayı hızlandırır. Twitter muhtemelen X’i 3 ila 5 yıl hızlandırır, ama yanılıyor olabilirim.”

Şaşırtıcı gelişme, mikro blog platformunun Twitter hisselerinin ticaretinin kısa bir süreliğine durdurulmasıyla yeniden açılmasının ardından hissesinin yüzde 22 yükselmesine neden oldu.

Twitter’a gönderilen mektuba göre, “Musk Tarafları bu bildirimi, herhangi bir sorumluluk kabul etmeksizin ve davada bekleyen savunma ve karşı iddiaları ileri sürme hakları da dahil olmak üzere herhangi bir haklarından feragat etmeksizin veya bunlara halel getirmeksizin sağlarlar. Eyleme geçilmedi, Twitter 25 Nisan 2022 kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmiyor veya yerine getirmeyi reddediyor Birleşme Sözleşmesi veya bu şekilde tasarlanan işlemin başka şekilde kapanmaması durumunda”.

Yeni ABD SEC dosyalamasında, Musk’ın hukuk ekibi “3 Ekim 2022’de Twitter’a bir mektup gönderdiler… 25, 2022 Birleşme Sözleşmesi.”

Ayrıca Okuyun

Twitter avukatı mahkemeye Elon Musk'ın sahte hesap iddialarını desteklemediğini söyledi

Ekip, teklifin şu anlama geldiğini söyledi: Delaware Şansölyesi Mahkeme, “duruşmayı ve bununla ilgili tüm diğer işlemleri, bu tür bir kapatma veya mahkemenin ek kararına kadar ertelemelidir”.

Twitter hissedarları daha önce Musk’ın 44 milyar dolarlık devralma teklifini onaylamak için oy kullanmıştı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9