Piller! Modern elektroniğin geride kalan tek alanı. Bugün akıllı telefonlarımızda 4 nm yonga setleri, organik LED ekranlar, 100x zoom kameralar var ama içindeki lityum iyon hücreler, 60’larda icat edildikleri günden beri hemen hemen aynı teknolojiyi kullanıyor.

Gerçek şu ki, akıllı telefon pil ömrü son birkaç yılda pek gelişmedi, üreticiler daha güçlü yonga setlerini ve daha parlak ekranları dengelemek için daha büyük pilleri sıkıştırmaya çalışıyorlar. Son olarak, diyelim ki 5 yıl, sağlam bir günlük pil ömrü, modern bir amiral gemisi telefondan alabileceğiniz ortalama değerdir.

İşte tüm pil tasarrufu modları burada devreye giriyor. İtirafım şu ki, onları hiç kullanmadım ve birkaç hafta önce bir dağ gezisinde akıllı telefonumda kalan %20’lik şarjın dayanmayacağını fark ettiğimde fark ettim. yolculuğumdaki bir sonraki kulübeye.

Böylece, pil tasarrufu modunu açtım ve prize takarak ve pil endişemi dindirerek %5’te oraya ulaşmayı başardım. “İnsanlar bu pil tasarrufu modlarını gerçekten kullanıyor mu?” sorusunu akla getiren gerçek bir hikaye. Ve bugün size tam olarak bunu soruyoruz.

Anketimize oy verin ve aşağıdaki yorum bölümünde enerji tasarrufu hikayelerinizi paylaşın.

Daha fazla anket:telefon-1