2022 Philadelphia Film Festivali, açılış gecesi filmi de dahil olmak üzere tüm kadrosunu açıkladı. Inisherin’in Ölüm Perileri yönetmen Martin McDonagh ve Laura Poitras’ belgeselinden Tüm Güzellik ve Kan Dökülmesi.

19-30 Ekim tarihleri ​​arasında Philadelphia Film Center, PFS Bourse Theatre ve yeni satın alınan PFS East’te yüz yüze yapılması planlanan festival, 31. yılında 40 ülkeden 130’dan fazla filme ev sahipliği yapacak. Buna üç filmin dünya prömiyerleri, iki filmin Kuzey Amerika prömiyerleri ve iki filmin ABD prömiyerleri dahildir.

Philadelphia Film Topluluğu Sanat Yönetmeni ve Kıdemli Programlama Direktörü Michael Lerman yaptığı açıklamada, “Bu yılki program bugüne kadarki en büyük programlarımızdan biri ve günümüz sinemasının gücünü daha da pekiştiriyor” dedi. “Filmin kalitesi son derece yüksek olmakla kalmıyor, Philadelphia’ya yeni, cesur, çeşitli ve asi hikayeler getirebildiğimiz için heyecanlıyız. Güçlü bir belgesel film vitrini ve düşündürücü anlatılar ile PFF31, içinde yaşadığımız çağdaş dünyanın aciliyetini gerçekten vurguluyor.”

2022 etkinliği, eleştirmenlerce beğenilen İrlanda dramasıyla 19 Ekim’de başlayacak. Inisherin’in Ölüm PerileriColin Farrell ve Brendan Gleeson’ın, ilişkilerini aniden bitirmenin sonuçlarıyla boğuşmak zorunda kalan ömür boyu süren iki arkadaşın hikayesini anlatan bir hikaye. Festival daha sonra Poitras’ın belgeselinin kapanış gösterimine ev sahipliği yapacak. Tüm Güzellik ve Kan Dökülmesi28 Ekim’de ünlü fotoğrafçı Nan Goldin’in hayatını ve ilaç hanedanı Sacklers’ın çöküşünü anlatan .

“Nihayet bütünlük içinde olduğumuz için bu yılki Festival için daha heyecanlı olamazdık. Bundan daha fazlası ve ne kadar klişe olursa olsun, her zamankinden daha iyiyiz. Philadelphia Film Society CEO’su ve İcra Direktörü J. Andrew Greenblatt yaptığı açıklamada, dolu tiyatrolar, daha fazla etkinlik, muhteşem bir Festival salonu alanı ve bir ton özel konuk” dedi.

Merkezi filmler arasında Rian Johnson’ın yönettiği ve Daniel Craig’in yönettiği Glass yer alıyor. Soğan: Bir Bıçak Gizemi Çözdü; Noah Baumbach’ın Beyaz Gürültü Adam Driver ve Greta Gerwig’in başrollerini paylaştığı; Anne Hathaway, Jeremy Strong ve Anthony Hopkins’in başrol oyuncusu Armagedon Zamanı; Sam Mendes’in Işık İmparatorluğuOlivia Coleman’ın başrolde yer aldığı ve onu görüntü yönetmeni Roger Deakins ile yeniden buluşturan; Chinonye Chukwu’nun tarihi draması Kadar; ve Elegance Bratton’ın ilk uzun metrajlı filmi Teftiş.

Diğer kayda değer gösterimler arasında Kuzey Amerika prömiyeri yer alıyor. İsyancıitibaren Bayan Marvel ve Yaşam İçin Kötü Çocuklar yönetmenler Adil El Arbi ve Bilall Fallah ve Daniel Radcliffe liderliğindeki biyografik filmin özel bir spot gösterimi Garip: Al Yankoviç Hikayesi. Özel etkinlik gösterimleri, aksiyon vuruşunu içerir RRR ve 35 mm’lik bir tarama Sihirli Mike XXL.

Bu yıl, Philadelphia Film Society tarafından programlanan ve küratörlüğünü yapılan festival, tamamen yüz yüze bir etkinliğe geri dönüyor ve daha önce Ritz East olarak bilinen yeni bir tiyatroya doğru genişliyor. Greenblatt, “Artık PFS Doğu olarak bilinen bu sevilen tiyatroyu, bir Festivalin vazgeçilmezi olan hayata döndürmekten heyecan duyuyoruz” dedi. “Yalnızca bu değil, PFS East ve PFS Bourse’u kullanmak arasında, Old City mahallesinin tamamında daha güçlü bir Festival varlığı yaratıyoruz.”

2022 Philadelphia Film Festivali kadrosunun tamamı burada bulunabilir burada.sinema-2