Münih’teki pitoresk BMW merkezinde, Xiaomi bugün her şeyi en son teknolojilere odaklayarak çok sayıda ürünü tanıttı. Kozmik Siyah, Berrak Mavi ve Ay Gümüşü renklerinde mevcut olan Xiaomi 12T ve Xiaomi 12T Pro serisinin yeni zirvesinin yerleştirildiği “12T” ailesi ile aslan payı açıkçası akıllı telefonlar tarafından oynandı. İnce ve hafif, tüm gün (ortalama olarak) dayanabilen bir pil içerirler ve neredeyse her koşulda mükemmel fotoğraflar döndürebilen son derece özel üç kameraya sahiptirler. Xiaomi 12T’nin arkasındaki ana kamera 108 megapikselde çekim yapabiliyorken, ağabeyi 12T PRO’nunki 200 megapiksele ulaşıyor, bu da kendi başına nadiren gerçek bir fayda sağlayacak abartılı bir çözünürlük. Ve Xiaomi de bunu biliyor, çünkü maksimum çözünürlük modunu etkinleştirmek için ayrı bir menüye girmeniz ve ardından üstteki küçük bir “düğmeye” tıklamanız gerekiyor. Peki 200 megapiksel ne için? Muhtemelen çok sayıda daha az teknik tüketiciyi çekmek için. Xiaomi Italia Pazarlama Müdürü Davide Lunardelli, “Aslında 200 megapiksele sahip olmak, tüketici üzerinde belirli bir kaldıraca sahip olmanızı sağlıyor” diyor, “ama hepsi bu kadar değil. Xiaomi’de piyasaya çıkan yeni ve en gelişmiş teknolojileri denemeye her zaman hazırız.”

Fotoğraflarda AI kullanımı

Kameradaki yapay zeka, çaba harcamadan iyi fotoğraflar anlamına gelir Ve aslında, belki de bu süper kameraların gerçek gücü, tam olarak, sensörün topladığı ekstra bilgilere dayanarak fotoğrafları iyileştirebilen makine öğrenimi tabanlı işleme motorunda yatmaktadır. biz insanlar için bile çok az öneme sahipler veya hatta atılacaklar. Büyük, neredeyse bir inç diyagonal ana sensörün yanı sıra, geniş alan çekimleri için en geniş panoramaları ve insan gruplarını kucaklayabilen 8 megapiksel kamera ve yakın çekimlere (makro) ayrılmış 2 megapiksel sensör bulunur. Her optik grubun kullanımı tamamen otomatiktir ve konuyu çerçevelemek ve deklanşöre basmakla sınırlandırılabilecek herhangi bir kullanıcı müdahalesi gerektirmez. Akıllı telefon, muhtemelen ekrana bir dokunuşla etkinleştirilebilen Xiaomi’nin AI desteğini kullanarak hangi kamerayı ve nasıl kullanacağını seçecek.

Anahtar kelime, yaratıcılığa hava vermektir

Görüntüleme bölümü, gece çekimlerinden, belge tarama, 4K video oluşturma, uzun pozlama, ağır çekim, hızlandırılmış çekim vb. aracılığıyla panoramik fotoğrafları yönetmeye kadar çok çeşitli seçenekleri, kendinizi çok iyi ifade etmenizi sağlayan bir işlevler koleksiyonunda içerir. yaratıcı bir şekilde. Bu anlamda, çekim sırasında donmuş olduğu konumları “emmeye” kadar hareket eden bir özne ile videolar oluşturan klon işlevi bir notu hak ediyor. Herkes tarafından kesinlikle takdir edilecek bir diğer özellik ise süper hızlı pil şarjı. İnanılmaz 120W/h şarj cihazı sayesinde 12T serisi akıllı telefonlar, %50 eşiğini sekizden daha kısa sürede geçmenizi sağlayan bir destek ile 20 dakikadan daha kısa bir sürede sıfırdan tamamen dolu hale gelebilir. Bu sayede cihazı yoğun bir şekilde kullansanız bile suyun bitmesini önlemek çok kolay çünkü bir kahve saati için şarj etmek tekrar birkaç saat özerkliğe sahip olmak için yeterli.Yeni Xioami Redmi Pad de tanıtıldı, TV dizisi maratonlarında bile gözleri olabildiğince az yormak için özel olarak tasarlanmış 10.6” ekranlı tablet. Video konferanslarda çok daha etkili olması için uzun kenara konumlandırılmış ön kamerası çok ilginç. Elon Musk’ın robotu değil ama evde çok daha kullanışlı.

İşte Vakum X10 +

Cihaz bölümüne geçilirken, bugün toz toplama çekmecesinin içindekileri kendi kendine boşaltabilen ve yer paspaslarını kötü kokuları önlemek için otomatik olarak yıkayıp kurulayabilen zemin temizleme robotu Robot Vacuum X10+ tanıtıldı. Aslında şarj tabanı, zeminleri temizlemek için temiz su çekilecek ve toplananların boşaltılacağı mini bir atölye görevi görür. Fiyatı 899 avro gibi yüksek görünebilir ve aslında odadaki seyirciler anons edildiğinde her zamanki onay vızıltısıyla yorum yapmadılar, ancak kablosuz elektrikli süpürgelerin ne kadara mal olduğunu düşündüğünüzde, tüm bunların ne kadar pahalı olduğunu anlayabilirsiniz. bu robotta otomasyon oldukça ucuz. Lunardelli, “Robot elektrikli süpürge pazarı” diyor, “ürünlerimizin iyi performans gösterdiği çok ilginç bir niş. Halkın duyarlılığı iyidir, ancak belki de hala pek çok şey yapan ve yaşam kalitesini iyileştiren bir ürün için yüksek bir maliyeti kabul edecek kadar gelişmemiş olabilir. Ancak televizyonlarda işler çok daha iyi. İnsanlar televizyon almaya alışmış durumda ve markamız İtalyan pazarında kendisini çok iyi konumlandırıyor. İç sebeplerden dolayı pozisyonu henüz açıklayamıyoruz ama çok mutluyuz” dedi.

Televizyonlardaki haberler

Xiaomi, TV pazarında lider konumları hedefliyor Her zaman bugün sunulan Xiaomi TV Q2 Serisi televizyonlar aslında iyi yapılmış ve kaliteli televizyonlardan beklenen birçok özelliği olması gerekenden daha düşük görünen bir fiyata sunuyor. Tamamı QLED teknolojisiyle, dolayısıyla Quantum Dot ile donatılmışlardır, Dolby Vision TM IQ ve Dolby Atmos’u desteklerler ve ayrıca çevredeki aydınlatmayı algılamak ve görüntüyü ekrana uyarlamak için dokuz ışık sensörü içerirler. Mikrofon, Google Asistan’ı doğrudan TV’den kullanmanıza ve evdeki diğer Xiaomi ürünlerini, örneğin az önce bahsedilen robot elektrikli süpürge gibi kontrol etmek için bir merkez olarak kullanmanıza olanak tanır. 50 “, 599,99 Euro’dan 699’a kadar, 55 ve 65” kesimler için 99 ve 899.90. Etkinlik sırasında dikdörtgen ekranlı yeni Xiaomi Smart Band 7 pro da tanıtıldı. 99 Euro’ya, sporla ilgili 110’a kadar modu, 5 atmosfere kadar suya daldırmaya karşı direnci ve aralarından seçim yapabileceğiniz 150 kadranı içeren bir cihaza güvenebilirsiniz.genel-18