Finansman turu Sibylla Biotech’e 23 milyon euro Anlaşma, liderliğindeki yaşam bilimlerinde uzmanlaşmış uluslararası bir yatırımcılar konsorsiyumu görüyor. V-Bio Girişimleri (Belçika) katılımıyla Indaco Girişim Ortakları SGR, Seroba Yaşam Bilimleri (İrlanda), 3B Geleceğin Sağlık Fonu (Lüksemburg), Claris Ventures (İtalya), CDP Girişim Sermayesi (İtalya), VI Ortakları (İsviçre) e Vertis SGR (İtalya), şirketin ikinci “tohum yatırımcısı”.

Ulusal Nükleer Fizik Enstitüsü, Trento Üniversitesi ve Perugia Üniversitesi arasında multidisipliner bir bilimsel işbirliğinden bir yan ürün olarak kuruldu, Sibylla Biyoteknoloji Muazzam hesaplama kapasitesine sahip “süper bilgisayarlar” sayesinde, protein katlanmasının ara durumlarında mevcut olan bağlanma bölgelerinin tanımlanmasına izin veren Katlama Ara Hedefleme (PPI-FIT) ile Farmakolojik Protein İnaktivasyonu adlı özel bir platform kullanır. son konformasyon.

«Sibylla Biotech, ciddi hastalıklara karışan proteinleri bozan moleküller geliştiriyor. Bu bileşikler, aynı proteinin ara katlanma durumlarına bağlanarak seçilen proteinin katlanma sürecine müdahale edecek şekilde tasarlanmıştır. Daha önce erişilemeyen bir dizi hedefi inceleyebilen, protein bozunması alanında oldukça farklı bir yaklaşımdır »yorum Lidia Pieri, PdD. Sibylla Biotech’in kurucu ortağı ve CEO’su şunları ekledi: «Teşekkür ettiğim Indaco Girişim Ortakları da dahil olmak üzere güçlü bir deneyimli yatırımcı grubunun desteğini ve terapötik boru hattımızı ilerletmek, teknolojiyi genişletmek için gereken sermayeyi aldık. protein katlama simülasyonu için bir platform ve ekibimize daha fazla beceri kazandırın ».

Yatırım, şu anda tedavi edilemeyen hastalıkların tedavisi için umut veren yeni moleküler hedef sınıflarını ve ilgili ilaç tedavilerini belirleyerek platform aracılığıyla yeni yenilikçi ilaçlar geliştirmek için kullanılacak.

Indaco Bio’nun ilk yatırımı

İşlem aynı zamanda şirketin ilk yatırımı. İndigo Biyo bazGeçen Mayıs ayında lansmanı yapılan , 95 milyon euro ile ilk kapanışını duyurdu. Avrupa Yatırım Fonu (EIF), Teknoloji Transfer fonu aracılığıyla CDP Girişim Sermayesi SGR, Intesa Sanpaolo, Quaestio SGR ve Inarcassa yeni fonun toplanmasına katıldı. «Sibylla Biotech’in finansman turuna katılımla yeni Indigo Bio fonumuzun etkinliğini başlatmaktan gurur duyuyoruz. SGR’mizin biyoteknolojide ve aynı zamanda derin teknolojide biriktirdiği deneyimden yararlanarak, potansiyellerle dolu bir teknolojik sınırda yer alan PPI-FIT platformunun büyümesine katkıda bulunmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız “diyor kurucu ortak Davide Turco ve Indaco SGR’nin CEO’su.genel-18