Micron Salı günü yaptığı açıklamada, kilit malların yerli üretimini artırmaya yönelik ABD politikalarından yararlanarak New York eyaletinde yarı iletkenler inşa etmek için 100 milyar dolara (yaklaşık 8,14,500 Rs) kadar yatırım yapacağını duyurdu.

Merkezi Idaho’nun batı eyaletinde bulunan çip devi, 2024’te inşaatına başlamayı planladığını söyledi.

New York eyaleti, inşaatın ömrü boyunca devlet teşviklerinde 5.5 milyar $ (yaklaşık 44.800 Rs. bir mikron haber bülteni.

Syracuse’da yatırımı duyurmak için düzenlenen bir etkinlikte, New York Valisi Kathy Hochul, bu gidişi “dördüncü sanayi devrimine” benzetti ve daha önceki yıllarda binlerce imalat işini kaybeden New York eyaletinin yukarısındaki bir bölgenin servetinde bir iyileşmeye değindi.

Hochul, “Daha iyi bir yarın umudu var” dedi.

Tesisi “Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki en büyük yarı iletken üretim tesisi” olarak tanımlayan Micron, girişimin eyalette 9,000’i Micron’da olmak üzere 50.000 iş yaratacağını söyledi.

Biden, yatırımın, kalpteki küçük ama güçlü ve görece yapımı zor bileşenler olan mikroçiplerin üretimini teşvik etmek için yaklaşık 52 milyar dolar (yaklaşık 4.23.300 rupi) içeren Cips ve Bilim Yasası’nın önemini yansıttığını söyleyerek lanse etti. hemen hemen her modern makine parçasının

Biden bir basın açıklamasında, “Amerika’nın geleceğin endüstrilerine hakim olabileceğinden şüphe duyanlara şunu söylüyorum – asla Amerikan halkına karşı bahse girmemelisiniz.” Dedi. “Bugün Amerika için başka bir zafer.”
Yarı iletken kıtlığı, pandemi sırasında küresel ekonomi üzerinde bir engel teşkil etti ve otomobil, kişisel elektronik ve diğer ürünlerin üretimini sıktı.

Micron İcra Kurulu Başkanı Sanya Mehrota, yatırımın “ABD teknoloji liderliğinin yanı sıra ekonomik ve ulusal güvenliği güçlendirerek yarı iletken endüstrisinin ötesinde faydalar sağlayacağını ve gelecek on yıllar boyunca Amerikan inovasyonunu ve rekabet gücünü artıracağını” söyledi.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.



genel-8