Polonyalı stüdyo CD Project RED, yakın gelecek için planlarını paylaştı. Duyuruya göre hayranlar Cyberpunk 2077’nin devamı ve The Witcher’a dayalı üç proje bekliyor.Şimdiye kadar, yaklaşan projelerin kod adları var. Örneğin Orion, CD Project RED ekibi tarafından dahili olarak üzerinde çalışılan Cyberpunk 2077’nin devamı niteliğindedir. Yeni bölümün çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Geliştiriciler, 2023’te piyasaya sürülecek olan Phantom Liberty adlı oyun için arsa eklentisini de hatırlattı.

Stüdyo ayrıca The Witcher evreninde yeni bir üçleme duyurdu. Project Polaris kod adlı yeni destanın ilk oyunu Unreal Engine 5 üzerinde geliştiriliyor. Proje Mart 2022’de duyuruldu.

The Witcher evreninde Canis Majoris kod adlı başka bir proje daha duyuruldu. Yeni üçlemeyle hiçbir ilgisi olmayan üçüncü taraf bir stüdyodan büyük bir RPG olacak.

Project Sirius, çok oyunculu oynanışı, seferi görevler ve hikaye ile birleştiren, diğer bölümlerden farklı olacak başka bir Witcher oyunudur. The Flame in the Flood’un yazarları tarafından CD Project RED’in desteğiyle geliştirilmiştir.

Polonyalı stüdyo, geliştiricilerin sıfırdan inşa ettiği yepyeni bir oyun olan Hadar’ı da duyurdu. Şu anda bilinmeyen proje ilk aşamalarında ve stüdyo yeni bir ortam için temel üzerinde çalışıyor.

Yeni oyunların (özellikle Cyberpunk 2077’nin devamı) yeni bilgi işlem yetenekleri gerektireceği açıktır. Yani maksimum (veya maksimum öncesi) ayarlarda oynamak için çok güçlü bir 3D karta ihtiyacınız olacak.genel-22