Daha önce Railsbank olarak bilinen gömülü finans platformu Railsr, 26 milyon dolar (22.8 milyon sterlin) öz kaynak ve 20 milyon dolar (17,6 milyon sterlin) borçtan oluşan 46 milyon dolarlık (40.4 milyon sterlin) bir C Serisi turunu kapattı.

Yeni yatırımcı Mars Capital, önceki yatırımcılar Anthos Capital, Ventura, Outrun Ventures, CreditEase ve Moneta’dan gelen öz sermaye ile 17.6 milyon sterlinlik borç finansmanı sağladı.

Platformu önceden oluşturulmuş bankacılık, kartlar, kredi ve ödül hizmetleri sunar.

CEO ve kurucu ortak Nigel Verdon şunları söyledi: “Railsbank’ın Railsr haline gelmesinden dört aydan kısa bir süre sonra, başka bir dönüm noktasına ulaştığımız ve kârlılığa giden yolda önemli bir adım olan C Serisini kapattığımız için kesinlikle çok mutluyum.”

Railsr’in C Serisi, bu yılın başlarında 100 milyon dolar (74 milyon sterlin) daha sermaye aradığı yönündeki raporları takip ediyor. Geçen yıl Temmuz ayında 50 milyon sterlinlik fon sağladı.

Şirkete göre, Railsr’in HelloCash, Sodexo ve Payine dahil olmak üzere 300’den fazla müşterisi var.

Ortakları arasında, beyaz etiketli fintech platformu için geçen ay 17,8 milyon sterlin kapatan Toqio yer alıyor.

“Railsr ortaklığı, Toqio’nun piyasaya uygun maliyetli finansal hizmetler çözümleri sunmasına olanak sağladı ve büyümemizin en önemli destekçilerinden biri oldu. Toqio’nun kurucu ortağı ve CCO’su Mike Galvin, devam eden işbirliğimizi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Verdon, Railsr’den önce BAE’ye satılan Evolution’ı ve Visa tarafından satın alınan Currencycloud’u kurdu.

DND Finans son zamanlarda fintech ile ortak oldu bir kredi kartı başlatmak için.genel-11