AvtoVAZ, Lada Granta’yı basitleştirmeye devam ediyor: ABS, EBD ve bir dizi diğer tanıdık seçeneğin olmaması, elektrikli hidrolik direksiyonun olmamasıyla desteklendi. Bu tür arabaların üretiminin başlangıcı, VKontakte sosyal ağında halka açık Avtograd News tarafından duyuruldu.

İçeriden edinilen bilgiye göre, Ekim ayında elektrikli hidrolik direksiyonsuz 2.300 Lada Granta ünitesi üretilmesi planlanıyor. Onun yokluğunun nedeni ve bu tür makinelerin montaj süresi (sürekli mi üretilecek yoksa birilerinin siparişi mi) hala bilinmiyor.Daha önce, AvtoVAZ hava yastıklarını bu modele iade etti (24 Ağustos’tan beri, varsayılan olarak en az bir hava yastığı ile donatılmıştır) ve önceki manuel aktivasyon sisteminden farklı olan ERA-GLONASS acil durum uyarı ünitesi.

AvtoVAZ Başkanı Maxim Sokolov daha önce, kilitlenme önleyici fren sistemi (ABS) ve yan denge sisteminin (ESP) önümüzdeki bir veya iki yıl içinde geri dönmesi gerektiğini söyledi.

Avtograd haber kamuoyunun yöneticisi Tolyatti’de yaşıyor ve AvtoVAZ’da çalışıyor, bu nedenle içeriden öğrenenler tarafından yayınlanan bilgiler güncel ve neredeyse her zaman güvenilir.genel-22