18-20 Ekim’de San Francisco’da TechCrunch Disrupt’a bir aydan az bir süre kaldı! Bir davulcu hayal edin millet, çünkü hangi olağanüstü girişimin Startup Battlefield şampiyonu unvanını alacağını, 100.000 dolarlık ödül ve ciddi övünme haklarıyla birlikte seçecek olan yatırımcıların ve düşünce liderlerinin son dilimini duyurmak üzereyiz.

Konuşmanızı geliştirin: Startup Battlefield sadece izlemesi heyecan verici değil; yatırımcıların nasıl düşündüğü konusunda bir masterclass. Yargıçların geri bildirimleri, bir şirketin uygulanabilir olup olmadığını belirlemek için kullandıkları kriterler hakkında fikir verir. Yatırımcıların ne aradığını, onları neyin motive ettiğini ve onları bir toplantı planlamaya neyin ittiğini izleyin ve öğrenin.

Pekala, işte Startup Battlefield saha yarışmasını değerlendirmeye yardımcı olacak son beş iş Brahmin’i.

Mar HershensonPear VC’de kurucu ortak ve yönetici ortak

Mar Hershenson, Palo Alto’da Guardant Health, DoorDash, Gusto, Aurora Solar ve Branch gibi şirketleri destekleyen bir tohum aşaması yatırım firması olan Pear VC’nin kurucu ortağı ve yönetici ortağı olarak hizmet vermektedir.

Hershenson, Pear’dan önce üç şirketin kurucu ortağıydı ve Magma Design Automation’da ürün ve mühendislik alanlarında yönetici pozisyonlarında bulundu. Halen mühendislik okulunda ders verdiği Stanford Üniversitesi’nden elektrik mühendisliği alanında doktora derecesine sahiptir.

Hershenson ayrıca Harvey Mudd College mütevelli heyetinde ve Carnegie Mellon Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Danışma Kurulunda görev yapmaktadır. Aynı zamanda All Raise ve Equity Summit’in kurucu üyesidir.

Jim LanzoneYahoo’nun CEO’su (TechCrunch’ın ana şirketi)

Teknoloji ve medya alanında 20 yılı aşkın liderlik ve girişimcilik deneyimiyle Jim Lanzone, büyüme ve yenilikçiliği sağlama konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahiptir. Lanzone, Yahoo’ya katılmadan önce, yeni insanlarla tanışmak için en popüler uygulama olan ve aynı zamanda dünyanın en yüksek hasılat yapan oyun dışı uygulaması olan Tinder’ın CEO’suydu.

Lanzone, CBS All Access’ten CNET’e kadar çeşitli markalara sahip en iyi 10 küresel internet şirketi arasında yer alan CBS Interactive’in başkanı ve CEO’su olarak yaklaşık on yıl sonra Tinder’a katıldı. Ayrıca CBS Corporation tarihindeki ilk baş dijital görevli olarak da seçildi.

aileen leeCowboy Ventures’ın kurucu ortağı

Cowboy Ventures’ın kurucu ortağı olan Aileen Lee, başlangıç ​​aşamasındaki teknoloji şirketlerini, “yaşam 2.0” olarak adlandırdıkları teknoloji aracılığıyla iş ve yaşamı yeniden tasavvur eden bir ekibe liderlik ediyor. Cowboy Ventures, Guild Education ve Lightstep gibi modern kurumsal odaklı şirketlerden Dollar Shave Club ve Tally gibi yeni tüketici dijital yerel markalarına kadar çok çeşitli girişimlerle çalışıyor.

Lee, değeri 1 milyar doların üzerinde olan kamu ve özel şirketler için “tek boynuzlu at” terimini kullandığı için bilinir. Forbes Midas En İyi Yatırımcılar ve Forbes En Güçlü Kadınlar Listesi’ne ve Time dergisinin en etkili 100 kişisine seçildi.

Cowboy’dan önce Lee, on yıldan fazla bir süredir Kleiner Perkins Caufield ve Byers’ın ortağıydı. Aynı zamanda dijital medya şirketi RMG Networks’ün kurucu CEO’suydu ve Gap Inc.’de operasyonel rollerde çalıştı. Ayrıca, teknoloji ekosisteminde kadınların başarısını hızlandırmayı amaçlayan kar amacı gütmeyen All Raise’ın kurucu ortağıdır ve MIT ve Harvard Business School’dan derecelere sahiptir.

David TischBoxGroup’ta yönetici ortak

David Tisch, Plaid, Ro, PillPack, Ramp, Amplitude, Airtable, Flatiron Health, Stripe, Warby dahil olmak üzere 400’den fazla başlangıç ​​aşaması girişimine yatırım yapan NYC merkezli bir başlangıç ​​aşaması risk sermayesi şirketi olan BoxGroup’un yönetici ortağıdır. Parker, Harry’s, Oscar, Flexport, ClassPass, Vine, GroupMe ve daha fazlası.

Tisch, çevrimiçi evcil hayvan bulmak için bir pazar yeri olan Good Dog’un başkanı ve Techstars NY’nin kurucu ortağıdır. Ayrıca Friends of Hudson River Park’ın yönetim kurulunda görev yapmaktadır. Harvard Business School’da Rock Fellow’dur ve New York Üniversitesi’nde Girişimci Kurulu’nda yer almaktadır. Tisch, Pennsylvania Üniversitesi ve New York Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

Zengin WongAccel’de ortak

Rich Wong, Accel’e 2006 yılında ortak olarak katıldı. Accel’in yatırımlarını yönetti ve şu anda Atlassian (TEAM), UiPath (PATH), Checkr, Instabug, Pyn, Process Street, Middesk ve Qwilt yönetim kurullarında görev yapıyor. Ayrıca Ulusal Girişim Sermayesi Derneği yönetim kurulunda görev yaptı.

Wong daha önce Accel’in AirWatch (VMware tarafından satın alındı), Angry Birds/Rovio, MoPub (Twitter tarafından satın alındı), AdMob (Google tarafından satın alındı), Dealer.com (Cox tarafından satın alındı), Osmo (BYJU’lar tarafından satın alındı), Parature ( Microsoft tarafından satın alındı), ServiceChannel (Fortive tarafından satın alındı), Sunrun, SwiftKey (Microsoft tarafından satın alındı) ve 3LM (Motorola tarafından satın alındı).

Daha önce mobil öncü Openwave Systems ve Covad Communications’ın CMO’su için EVP ve ürün genel müdürü olarak operatör olarak çalıştı. Wong, kariyerine Procter & Gamble ve McKinsey’de marka yöneticisi olarak başladı.

TechCrunch Disrupt 18-20 Ekim’de gerçekleşecek. Geçiş kartınızı bugün satın alın ve Startup kurucularının neden Disrupt’ta büyüdüğünü öğrenin.

Şirketiniz TechCrunch Disrupt 2022’ye sponsor olmak veya katılmakla ilgileniyor mu? Sponsorluk satış ekibimizle iletişime geçerek bu formu doldurmak.genel-24