Tesla Pazar günü, üçüncü çeyrekte 343.830 araç teslim ettiğini, yeni bir rekor ve Çin fabrikasındaki bir kapanmanın ve Berlin ve Austin’deki fabrikaların açılmasıyla ilgili zorlukların müşterilere kaç araç girebildiğini etkilediği bu yılın başlarında bir geri dönüş olduğunu bildirdi. araba yolları.

Geri tepme ve rekor sayıya rağmen, üçüncü çeyrek teslimat rakamı, ankete katılan gruba bağlı olarak 358.000 ila 371.000 araç arasında değişen Wall Street tahminlerini karşılamadı. Ayrıca üretim ve teslimat sayıları arasında normalden daha büyük bir boşluk vardı. Şirket üçüncü çeyrekte 365.923 araç üretti. tesla teslimat numaraları q3 2022

Resim Kredisi: TeslaTesla, müşteriye araç göndermek için güvendiği lojistik ağındaki kapasite eksikliğini kaçırdı.

Tesla yaptığı açıklamada, “Üretim hacimlerimiz artmaya devam ettikçe, bu yoğun lojistik haftalarda araç taşıma kapasitesini ve makul bir maliyetle güvence altına almak giderek daha zor hale geliyor” dedi. “Üçüncü çeyrekte, her hafta daha dengeli bir bölgesel araç yapısı karışımına geçmeye başladık ve bu, çeyreğin sonunda geçiş halindeki arabalarda artışa yol açtı. Bu arabalar sipariş edildi ve varış noktalarına vardıklarında müşterilere teslim edilecek.”

Başka bir deyişle Tesla, efsanevi çeyrek sonu hamlelerinin ötesine geçmeye çalışacak. CEO Elon Musk, Pazar günü daha istikrarlı bir yaklaşım için çalıştığını tweetledi. “Çeyrek acele bittiğinde müşteri deneyimi zarar görür. Gittikçe istikrarlı olmak doğru hareket” diye tweet attı.

genel-24