Samsung Galaxy A14’ün görselleri, piyasaya sürülen çeşitli Galaxy A13 modellerine kıyasla cihazda yapılan bazı değişikliklerle gün yüzüne çıktı. İkincisi, bir Infinity-V ekranı taşıyordu, bu da ekranın ön ortasında “V şeklinde” bir çentik olduğu anlamına geliyordu. Bu, Galaxy A14’te, önünde daha az sert görünen bir çentik bulunan bir Infinity-U ekranla değiştirilir.

Renderlere geçmeden önce Galaxy A serisinin ve Galaxy A13’ün tarihine hızlıca bir göz atalım. Bütçeye uygun A serisinin daha uygun fiyatlı olması gerekiyordu, ancak yine de uygun bir kamera sistemi ve büyük bir pil içeriyor. Bu, Galaxy A serisini gelişmekte olan bir ülke olmasına rağmen dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı olan Hindistan’da popüler hale getiriyor.

Galaxy A13 ilk olarak geçen Aralık ayında 5G desteğiyle piyasaya sürüldü. Martta, Samsung, yalnızca 4G modelini ve ardından geçtiğimiz Haziran ayında 12nm MediaTek Helio G80 yonga seti tarafından desteklenen bir varyantı piyasaya sürdü. Orijinal A13 5G modeli, kaputun altında 7nm MediaTek Dimensity 700’e sahipti. Aynı zamanda üçlü kamera kurulumuna (4G modelinde dört kamera kurulumu) sahipti ve A14 ayrıca arka panelde üç kameraya sahip olacak.

Galaxy A14’ün 1080p FHD+ çözünürlüğe sahip (Galaxy A13 5G’de bulunan 6,5 inç ekrandan daha büyük) 6,8 inç LCD ekrana sahip olduğu söyleniyor. Parmak izi sensörünün ahizenin yanına monte edileceği ve 3,5 mm kulaklık jakı olacağı bildiriliyor. 167,7 x 78,7 x 9,3 mm boyutlarında olduğu söylenen Galaxy A14, Galaxy A13’ün 5G ve 4G versiyonlarından 0,5 mm daha kalın olacak ve bu da Galaxy A13 için ışıkları açık tutan 5000 mAh kapasiteli bileşenden daha büyük bir bataryaya işaret edebilir. diziler.

Göre GiznetTipster @OnLeaks ile birlikte render üzerinde ortak olan Galaxy A53, Galaxy A34 ve Galaxy A14 test aşamasına girdi.telefon-1