Neyse ki bir PlayStation 5 satın almak çok daha kolay hale gelirken, neredeyse iki yaşındaki konsol, modcularla yavaş yavaş (çok yavaş) ayrılmak için yeterli zamana sahipti. Şimdi, bilgisayar korsanları son zamanlarda nasıl Bir Webkit güvenlik açığından yararlanan IPV6 çekirdeğinden yararlanma kullanıcıların PS5’in kontrol panelindeki Hata Ayıklama Ayarları Menüsüne erişmesine izin verebilir. Bu menü, kullanıcının, PS4 ve PS5 oyunları için PKG dosyalarını yükleyebilen bir paket yükleyici de dahil olmak üzere, genellikle geliştiriciler için ayrılmış ayarları kurcalamasına ve incelemesine olanak tanır.

Bu, hareketli bir homebrew sahnesinin tuzakları ve korsanlar için verimli topraklar gibi gelse de, kullanım durumları şu anda hala oldukça sınırlıdır. PSN hesabınızın yasaklanması, PS5’inizin garantisinin geçersiz kılınması ve tuğla konsolun riske atılması gibi olağan risklere ek olarak, jailbreak yalnızca şu anda bir yıllık bellenim 4.03 veya önceki sürümünü çalıştıran bir sistemde çalışır. Ve bir oyun yedeği yüklenebilse de, mevcut durumunda aslında oynanamaz. Ancak yine de, mod oluşturma topluluğu, daha fazla fırsat sunan daha büyük, daha sağlam saldırılara doğru yürüyüşe devam edecek – potansiyel olarak ihtilaflı bir Sony’nin dikkatini çekmeye korkunç bir şekilde yaklaşıyor.

Bu mod sahnesi henüz bebeklik döneminden itibaren büyüyor olsa da, kurnaz insanların kuralları esnettiğini ve yapmamaları gereken şeyleri çalıştırdığını görmek her zaman büyüleyicidir. Örneğin, mod yapımcısı Lance McDonald, PS4 korku oyunu demosunu yüklediğini göstermek için zaman ayırmadı. PT 2015 yılında PlayStation Network’ten kaldırıldığı için kıt bir dijital varlık olan PS5’lerinde. Dosyayı çalıştırmanın bir yolu olmamasına rağmen, çoğunlukla internet puanları kazanmaya ayrılmış bir hamle olmaya devam ediyor. Umarım bu, PS5 modları dünyasında – bilirsiniz, bilim için – böyle daha harika şeyler görmeye adım adım yaklaştığımız anlamına gelir – herhangi bir kaçınılmaz durma ve vazgeçme emirleri çirkin kafalarını ortaya çıkarmadan önce.genel-2