New York merkezli sigorta devi Limonata resmen başlatılıyor İngiltere’de., Avrupa’daki dördüncü ve genel olarak beşinci pazarı, Birleşik Krallık’taki en eski ve en büyük sigorta sağlayıcılarından birinin biraz yardımıyla

Deneyimsizler için limonata, tüketicilerin nasıl sigorta satın alabilmesi gerektiğine dair yeni bir bakış açısıyla 2015 yılında trilyon dolarlık sigorta alanına girdi. Tozlu eski komisyoncular ve bürokrasiye karşı oyunun adı, taleplerin kaydedilmesi ve dosyalanması için mobil öncelikli ve yapay zeka destekli otomasyondu.

Bunun da ötesinde, şirket her zaman etiği konusunda sesini yükseltti ve kendisini geleneksel bir sigorta şirketinin antitezi olarak konumlandırdı – şirket sertifikalı bir B Corp, yani sosyal ve çevresel performansı için bağımsız olarak değerlendirildiği anlamına geliyor. İş planı, esas olarak, belirli bir ücret talep etmeyi ve daha sonra, sigortacılık karlarının bir kısmını, her müşteri tarafından kayıt olduklarında seçilen bir hayır kurumuna bağışlamayı içerir.

Limonata İngiltere lansmanı

Ancak Lemonade, Alphabet’in GV’si SoftBank da dahil olmak üzere büyük isim destekçilerinden bir başlangıç ​​olarak yaklaşık 500 milyon dolarlık finansman sağlayan, kar amacı gütmeyen bir sigorta juggernaut’udur. Sequoia Capital ve Allianz. Şirket, iki yıl önce pandeminin ortasında halka açık piyasalara girdi ve karantina yıllarında birçok dijital öncelikli bulut şirketinde olduğu gibi, şirket bir noktada 10 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine ulaşmasıyla birlikte hisseleri yükseldi. bir çarpışma ile Dünya’ya geri düşmeden önce, erken kamu değerlemesini üç katına çıkarmaktan daha iyidir. Şirketin bugünkü değeri 1,5 milyar doların altında ve bu, birçok şirketi sert bir şekilde vuran daha geniş bir insurtech gerilemesini yansıtıyor.

Daha yakın zamanda Lemonade, ilk satın alımını, otomatik sigorta başlangıcı Metromile’i satın aldığında kapattı ve hemen personelinin yaklaşık %20’sini işten çıkardı. Belki de zamanın bir işareti.

Limonata İngiltere’de

Ve tüm bu gürültü bizi, Lemonade’nin şu anda Birleşik Krallık’ta resmen işletmeye açıldığı, ABD’de sunduklarına kıyasla biraz daha düşük bir teklifle pazarlanacağı günümüze götürüyor. Gerçekten de, kendi iç pazarında, Limonata içeriği (kiracılar), ev sahipleri, evcil hayvan, araba ve hayatı kapsayan sigorta, Almanya, Hollandave son birkaç yılda genişlediği Fransa’da içerik sigortası ile sınırlıdır.

Birleşik Krallık pazarı için, Lemonade ayda 4 £ ‘dan başlayan içerik sigortası sunuyor ve her biri 2.000 £’a kadar olan kişisel eşyalar için toplam 100.000 £ değerindeki küresel kapsamı içeriyor. Müşteriler, mobil cihazların kazara hasar görmesi gibi ek teminatlar için ekstra ücret ödeyebilir.

Lemonade başlı başına tam lisanslı bir sigorta şirketi olmasına rağmen, şirket Birleşik Krallık’taki en büyük genel sigorta şirketlerinden biri olan Aviva ile stratejik bir ortaklık kurmuştur. ama aslında mantıklı. Lemonade, kazançlı yeni bir pazarda ölçeklendirme konusunda yardım arayan, teknoloji odaklı genç bir başlangıç ​​iken, Aviva, kökleri 300 yıldan daha eski olan ve daha genç bir demografiye ulaşmaya çalışan 11 milyar dolarlık yerleşik şirkettir. Ve bu ortaklığın ilk meyveleri, Aviva’nın Limonata’nın reasürans ortak.

Aviva İngiltere ve İrlanda genel sigorta CEO’su Adam Winslow yaptığı açıklamada, “Dijital, yapay zeka ve verilerin müşteri deneyimlerini nasıl dönüştürebileceği ve sigortacıların daha güçlü topluluklar oluşturmada oynayabileceği rol konusunda ortak bir görüşü paylaşıyoruz” dedi. “325 yıllık tarihimizde değişen bir dünyaya uyum sağladık ve büyüdük ve Lemonade ile ortaklığımız tam da bunu sürdürme niyetimizin bir göstergesi.”genel-24