Teknolojideki gelişmelerle birlikte, Android telefonları kullanmak günümüzde daha kolay hale geldi. Cep telefonu şirketleri tarafından, kullanıcıların ilgi alanları ve gereksinimleri göz önünde bulundurularak çeşitli özellikler ve güncellemeler sağlanmaktadır. Cep telefonlarında bu özelliklerin ve güncellemelerin bir parçası olarak, şirketler tarafından dikkate alınan bir diğer önemli unsur da kullanıcı bilgilerinin güvenliğinin sağlanmasıdır.

Her android cep telefonu veya tablet, şu anda, telefonun kaybolması durumunda, kullanıcıların cihazlarını istenmeyen veri ihlallerinden veya başkalarının müdahalesinden korumalarına yardımcı olan en azından temel bir güvenlik düzeyi sağlar.

Güvenlik nedenleriyle, kullanıcılar genellikle cep telefonlarına seçici erişime izin verme seçeneği sunan bir pin, desen veya tam bir şifre koyarak cihazlarını güvence altına alır. Bununla birlikte, bu teknolojinin kendi dezavantajları vardır. Bir güvenlik pini, desen veya şifre olması durumunda, kullanıcıların telefonlarına her eriştiklerinde bunları hatırlamaları gerekir. Birinin ayrıntıları unutması durumunda, başınız belaya girebilir.

Bundan sonra, cep telefonunuza erişmek için gerekli kimlik bilgilerini potansiyel olarak unutabilecek biriyseniz veya aynı sorunla karşı karşıyaysanız, her zaman teknolojiyi atlamanın ve daha fazla kırmanın bir yolu olduğundan panik yapmanıza gerek yoktur.

Bir Android telefonun kilidini açmak için birkaç ipucu:
Parolanızı/pin/deseninizi sıfırlamak için Google hesabınızı kullanın

Her Android kullanıcısı, cihazlarına Google hesabı kimlik bilgileriyle giriş yapmalıdır. Bu, PIN’inizi, şifrenizi veya kalıbınızı unuttuğunuz zor zamanlarda bir avantaj olarak gelir.

Telefonda defalarca yanlış şifre girdikten veya şifre girdikten sonra ‘Desen/Şifremi Unuttum’ seçeneğinin yanında bir süre sonra deneme seçeneği de bulunuyor.

İkincisini tıklayın ve kayıtlı Google hesabınıza giriş yapmanız istenecektir. Uygun kimlik bilgilerini girin ve oturum açın.

Bunu takiben, telefonun kendi kendine kilidini açması gerekir ve artık yeni bir şifre veya kalıp belirleyebilirsiniz.

Ancak, bu seçenek tüm telefonlar için mevcut olmayabilir. Genellikle, eski modeller süreci destekler.

Akıllı Kilit özelliği

Bu gibi durumlarda Android’in Akıllı Kilit özelliği imdadınıza yetişebilir. Bu özellik genellikle ev Wi-Fi’nizin yardımıyla Android telefonunuzda oturum açar. Bu nedenle, bir dahaki sefere kilit açma kodunuzu unutursanız, telefonunuzu ev ağının yakınına götürürseniz, sizin için otomatik olarak kilidi açacaktır.

Cep Telefonum’u Bul

Samsung akıllı telefonları kullanan kişiler için, kilit açma kodunun unutulması durumunda, ‘Cep Telefonumu Bul’ özelliğine güvenmek yardımcı olabilir. Bunun için, bir kişinin önceden Samsung hesabına giriş yapması gerekir. Daha sonra, durum aradığında, bir bilgisayar veya dizüstü bilgisayarda Samsung My Mobile’ı Bul web sitesine gidebilir, Samsung hesap ayrıntılarınızı girebilir ve şifreyi, PIN’i veya deseni kaldırmak için ‘Ekranımın kilidini aç’ seçeneğini kullanabilirsiniz.

Fabrika ayarları

Hiçbir şey işe yaramazsa, tüm yapabileceğiniz bu seçeneği kullanarak tüm cihazınızı sıfırlamaktır. Tüm verilerinizi ve bilgilerinizi bir kerede silecek olsa da, telefon kendi kendine yeniden açılacak ve kullanılabilir duruma geri dönecektir.

hepsini oku Son Haberler, Trend Haberleri, Kriket Haberleri, Bollywood Haberleri,
Hindistan Haberleri ve Eğlence Haberleri burada. Bizi takip edin Facebook, heyecan ve Instagram.genel-5