bu Pixel 7 ve 7 Pro hemen köşede ve süper ayrıntılı sızıntılar olmadan lansman haftası olmazdı. Bugün, bahşiş veren Yogesh SütyenAkıllı telefon bilgilerini sızdırmasıyla tanınan , tüm özellik sayfalarını yayınladı.

Google’ın bir sonraki amiral gemilerini çevreleyen çok sayıda sızıntı oldu. Google, Pixel 7 ikilisi ile ilgili oldukça fazla ayrıntı ortaya çıkardı. Bu nedenle, en son söylenti aslında çok fazla sürpriz içermiyor, ancak bazı anlamlı kamera yükseltmelerini ve merakla beklenen bir özelliği ortaya koyuyor.

Pixel 7 Pro, Pixel 6 Pro’dan daha fazla yakınlaştırma sunacak

Çoğu raporun söylediği gibi, Pixel 7 ve 7 Pro onlara bağlı kal öncekilerin ekranları, arka kamera çözünürlükleri ve piller. Dolayısıyla Pro modelinde 6.7 inçlik 120Hz ekran ve 50MP ana sensör, 12MP ultra geniş açılı modül ve 48MP telefoto birimi ile üçlü kamera kurulumu bekleyebiliriz. Bugünkü listeye göre telefoto lens, Pixel 6 Pro’nun 4x optik yakınlaştırmasından 5x yakınlaştırmaya sahip olacak.
Google’ın telefoto kamera için yeni bileşenler kullanacağına dair zaten söylentiler vardı ve bugünkü sızıntı, dijital Super Res Zoom aralığının 20x’ten 30x’e çıktığını da ortaya koydu.

Yeni yazılım özellikli özellikler

Pixel 6 Pro, makro görüntüler çekmek için telefoto kamerasını kullanıyor ve Pixel 7 Pro, geliştirilmiş odak ile daha da iyi yakın plan fotoğraflar çekebilecek ve bu özelliğe ‘Makro Odak’ adı verilecek gibi görünüyor.

Pixel 6’da, onu yazılımsal olarak etkinleştiren özelliklerden biri olan Hareket Modu adı verilen bir özellik vardır. Hareketsiz bir fotoğraftaki hareketli öğelere bulanıklık ekleyerek harika kameralı telefon. Bugünkü sızıntıya göre Pixel 7 ikilisi ‘Movie Motion Blur’ ile gelecek ve daha dramatik klipler için videolara bulanıklık efekti ekleyeceğini tahmin ediyoruz.

Face Unlock sonunda Pixel 7 serisi ile geri dönebilir

Pixel 7’ye gelince, Pixel 6’nın 6,3 inç 90Hz ekranını ve çift arka kamera kurulumunu koruyacak ancak 8MP selfie kamerasını 11MP snapper lehine bırakacak.

Bu, yalnızca görüntü kalitesini iyileştirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Bu iddia edilen teknik özellikler sayfasında bahsedilen yüz kilidi açma özelliği. Pixel 4 ve 4 XL, yüz kilidi açma için özel kamera donanımıyla birlikte geldi ve bu özelliğin Pixel 6 Pro ile geri döneceği söylentileri vardı, ancak bu asla gerçekleşmedi.
Görünüşe göre Google, derinlik haritası oluşturmak için 11MP selfie kamerada DPAF (çift pikselli otomatik odaklama) kullanacak. Google, Portre Modu için derinlik haritaları oluşturmak için zaten DPAF kullanıyor ve şirket içi Tensor çipi, fotoğrafçılık için daha hızlı ve daha doğru yüz algılamaya da olanak tanıyor.

Pixel 6 Pro teorik olarak yüz tanıma kilidini destekleyebilir gibi görünüyor, ancak Google, pil ömrü endişeleri nedeniyle bu özelliği göndermiyor.

Pixel 7 ikilisi tarafından desteklenecek Daha modern bir üretim teknolojisine dayalı olacak ve onu daha verimli hale getirmesi gereken Tensor G2 ve bu, Google’ı özelliği yeni telefonlarda etkinleştirmeye teşvik edebilir.
Bunun dışında son zamanlarda yayınlanan reklamda, Pixel 7 selfie kamerasının daha iyi odaklanarak daha ayrıntılı fotoğraflar üreteceği ortaya çıktı. Ayrıca telefonun daha parlak bir görünüm için yapılan bazı iyileştirmelerle aynı genel tasarıma sadık kalacağını da biliyoruz.

telefon-1